Geçmişi Geçmişte Bırak 2

Günlük hayatımızda bilinç altımızın bize oynadığı oyunlar yaşam tarzımızın tamamına yansıyor. Kişisel gelişim konusunda farkındalık yaşamak bu anlamda bakış açımızın yenilenmesi konusunda gerekliliğini her anımızda hissettiriyor.

Bilinçaltımızın geçmişte yaşadığımız negatif düşüncelerden sıyrılması, geçmişin izlerinin günümüzü mahvetmesine izin vermemek farkındalığın ilk adımı olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda güne pozitif düşünerek başlamak adeta değişimin ilk tohumlarını geleceğe de yansıtıyor.

Geçmişte yaşadığımız olumsuz anılar bizi yıpratabilir, günün büyük bir kısmını geçmişte yaşayarak geçirmemize neden olabilir ancak anın içinde olma bilincinde olmak, aslında geçmişte değil bugünde yaşadığımızın farkında olmak manevi gücümüzü en etkili şekilde yenileyecek bir bakış açısı olarak bize geri dönüşüm sağlar. Çünkü insan her geçen an anın içinde akan bir enerjiyle sürekli bir gelişim ve değişim içinde ve biz her anımızdan bir sonraki anımıza bambaşka bir enerjiyle geçiş yapıyoruz. Bu nedenle aslında biz aynı insan olmaktan evrenin bize bahşettiği bu döngü içerisindeyken vazgeçiyoruz. Bu nedenledir ki geçmiş yaşantımızda yaptıklarımız sadece o anı ilgilendiriyor ve biz sadece bu anda yaşıyoruz. Her andan bambaşka bir şey öğrenip hayatımıza bambaşka bilgilerle devam ediyoruz. Anın gerçekliğinin farkına vararak geçmişten uzaklaşarak bu günü pozitif bir şekilde değiştirmek bizim elimizde.

Her anın farkına varmak tabiki polyannacılık demek anlamına gelmiyor. Nefes almanın bilincinde, bize verilen her şeye şükrederek günün tadını çıkarmak yine bizim elimizde. Dün bizim değiştiremeyeceğimiz kadar artık bize uzak. Bir saniye sonrası da bizim için artık. Görebileceğimiz güzellikleri geçmişten ders alıp önümüze bakmak yerine kurcalayarak lekelemek enerjimizi düşürmekten başka hiçbir şey yapmıyor. Her anın bize bahşedilmiş bir ders olduğunu unutmadan günün anlamını bulmaya çalışmak her zaman farkındalığımızı yükselten bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Değişmek için ilk önce düşünce yapımızdaki karanlık alanları temizlemekle başlayan bir süreç. Bu süreci düzenlemek ve bilinçaltımızla, yepyeni bir bakış açısıyla günü pozitif anlara dönüştürmek gerçekliğini kabul etmek bu konuda yapabileceğimiz en özel şey olarak biliniyor.

Değişim bu anlamda geçmişi iyileştirme mekanizması olarak işlediğinde biz artık bambaşka insanlar halini alıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.