Fokgiller ailesinden iri yapılı bir memeli olan Deniz Fili Nedir?

Bugün fokgiller ailesinden iri yapılı bir memeli olan Deniz Fili nedir, inceleyeceğiz. Özellikle kutuplara doğru giderken birçok deniz canlısı ile karşılaşırız. Bu canlılardan çeşitliliği yoğun olan fokgiller ailesine mensup en iri yapılı canlı deniz filidir. Gelin ayrıntılara geçelim..

Deniz Fili Nedir?

Deniz filleri foggiller ve memeliler ailesinden , etobur familyasına mensup canlılardır. Bu tür en çok Morslara benzetilir. Farklılıkları ise Morslar uzun dişlere sahipken Deniz Fillerinin adını aldıkları normalden uzun hortumlarının olmasıdır.

Deniz Fili Nedir?

Denizi Fili , fok ailesinin kulaksız foklar alt sınıfındadır. Dediğimiz gibi uzun hortumundan dolayı Deniz Fili adını almıştır. Ayrıca deniz fillerinin 2 ana türü vardır: Kuzey deniz fili (Mirounga angustirostris), Güney deniz fili (Mirounga leonina).

Fokgiller ailesinden, iri yapılı bir memeli

Bulmacalarda veya bilgi yarışmalarında özellikle bu konu işlenebiliyor. Genel olarak fokların türleri birbirine benzediği için ayırt etmek kolay olamayabiliyor. Bu tanımda da aslında ilk akla gelen hayvan Morslar oluyor. Tabi cevabı mors olan bulmacalarda olabilirken bu konuda istenilen cevap genelde deniz fili oluyor.

Eğer bu soruya Codycross oyununda görmüşseniz bu sorunun cevabı belli, “Deniz Fili” olacak. Şayet yazımıza bu bulmaca soruları için gelmişseniz sizin için hazırladığımız bir tablo var. Bahsedilen Codycross oyununda geçen bu sorunun dahil olduğu gruptaki soruların cevaplarını sizin için derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 7 – Bulmaca 5 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 7 – Bulmaca 5 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
Fokgiller ailesinden, iri yapılı bir memeli:
DENİZ  FİLİ
Anadolu’nun en kuzey noktası:
İNCEBURUN
Renkli ve süslü şeyler için kullanılan bir ikileme:
ALLI  PULLU
Yarı balık yarı insan olan mitolojik yaratık:
DENİZKIZI
İşleri iyi giden, şansı bol:
BAHTI  AÇIK
Arabası gece yarısı kabağa dönüşen masal kahramanı:
KÜLKEDİSİ
Yağmur öncesi ağrılara neden olan eklem hastalığı:
ROMATİZMA
__ adresi, resmi olarak oturulan yer:
İKAMETGAH
İş yeri sahibi kadın:
PATRONİÇE
Tatlı ve tuzlu kurabiyelerin genel adı:
KURU  PASTA
Hem barut hem gübre yapımında kullanılan madde:
GÜHERÇİLE

Sizlere bu tarz içerik hazırlamaya devam edeceğiz . Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.