Ayçiçeğinin diğer adı nedir ve özellikleri neler?

Bugün bulmaca ve bilgi yarışmalarında bolca gördüğümüz konulardan birini açıklayacağız. Ayçiçeğinin diğer adı nedir ve özellikleri neler, aramalarda çıkan sorulardan bir kaçı. Bulmacalardan veya meraktan dolayı arayanlar için kısa bilgilerle Ayçiçeğinin diğer adını ve bazı özelliklerini anlatacağız. Ayriyeten bu sorunun dahil olduğu Codycross oyunu için de bilgiler vereceğiz.

Ayçiçeğinin diğer adı

Ayçiçeği dünyada ve Türkiye’de en önemli yağ kaynağıdır. Özellikle ülkemizde Trakya bölgesinde yoğun şekilde yetiştirilir. Hem yağ üretimi hem de üzerindeki çekirdekleri işlenerek satılır. Ayçiçeğinin ismi ise ışığın geldiği yöne doğru kendi yönünü değiştirmesinden gelmiştir. Aslına bakılırsa Ayçiçeğinin aya doğru bakmasının sebebi yapraklarını güneşi en verimli kullanabileceği açıya getirmesidir. Bu sayede geceleri de Ayçiçeğinin yüzü olarak kabul ettiğimiz kısım aya bakacak şekildedir.

Ayçiçeğinin özellikleri

Bu anlattığımız bilgiler ışığında da isminin anlamına giderek diğer adının da Günebakan olduğunu anlıyoruz. Sonuç olarak başlıkta geçen tanım ve soruların cevabını sizlere bu yazımızda verdik. Eğer bu tanımı Codycross oyunu için aratıyorsanız bu soru ile aynı bulmaca ve gruptaki diğer soruları sizin için derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 2 – Bulmaca 2 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 2 – Bulmaca 2 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
Aritmetik ve geometri bunun dallarıdır:
MATEMATİK
Ağız sağlığı uzmanı:
DİŞ  HEKİMİ
Self servis lokanta:
KAFETERYA
Evliliğin ilk adımı:
SÖZLENMEK
Binaların dış cephesinin kaplanması işi:
MANTOLAMA
Genelde noterden çekilen yasal uyarı yazısı:
İHTARNAME
Vapur, gemi gibi taşıtları kapsayan ulaşım yöntemi:
DENİZ  YOLU
Ayçiçeğinin diğer adı:
GÜNEBAKAN
Kapuzbaşı Şelaleleri’ni barındıran milli park:
ALADAĞLAR
Gök cisimlerini izlemek için kurulan yapı:
GÖZLEMEVİ
Fatih’in fedaisi olan film kahramanı:
KARA  MURAT
Yumurtaları tüketilen küçük bir kuş türü:
BILDIRCIN
Afrika’nın güney ucu Agulhas ile karıştırılan yer:
ÜMİT  BURNU
20 yaşında dünya ağır sıklet şampiyonu olan boksör:
MİKE  TYSON
Niğde il sınırları içinde bulunan milli park:
ALADAĞLAR
Yıldızların hareketini izlemek için kurulan yapı:
GÖZLEMEVİ
Güney Afrika’da yer alan, ana karanın en güney ucu:
ÜMİT  BURNU
Evlilik yolunda ilk yüzüğü takmak:
SÖZLENMEK

Ayçiçeğin diğer adını ve bazı özelliklerini öğrendiğimiz bu yazı gibi genel kültür niteliğinde birçok bilgiyi sizler için yayınlıyoruz. Bu bilgiler arasında ilgi çekici veya az bilinen konulara da yer veriyoruz. Ayrıca sadece o sorunun cevabını vermek yerine bağlantılı karşınıza çıkabilecek bilgileri de sizlere aktarıyoruz. Bu bilgiler günlük hayatınızda, bulmacalarda, oyunlarda veya bilgi yarışmalarında karşınıza rahatça çıkabilecek bilgiler. Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.