Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Kişisel makaleler Toplumsal Konular Türkiye üzerine

Darbenin Ayak Sesleri!

Türkiye de ne zaman darbe söylentileri baş gösterse bir kutuplaşma oluşu verir ister istemez, fakat birkaçgündür bu durum tersine işlemekte, tüm medya ağız birliği etmişcesine hemfikir ve bunu kınar mahiyette, ne oldu da bu deyişti? ya rüzgar tersine esmekte, yahut uyanmış halk bunların peşinden körü körüne gitmeyeceyine göre.

Farklı bir senaryomu yazılıp çizildi, roller aktörlerini mi aramakta? Menderes ve arkadaşlarına yapılan darbe planları hala bukadar ortada deyilken, çok yakın tarihte yaşananlar ayen beyan ortada, iki kişi vardı dans eden biri dans etmeyi bıraktı, neden ve niye? Diyerine ise yeni bir kişi gerekmekte, fakat bu dans vals mi? tangomu? eski dans arkadaşının tüm tekniklerini ortaya döken, yeni arkadaşından memnun kalacakmı? yahut ondanda vazgeçip başkasınımı bulacak? Bu bana fırtına öncesi sessizliği çağrıştırdı. Herşeyin bu kadar ortaya dökülmesinde belgelerin bu kadar rahat erişilmesini de normal görmüyorum. Birileri bilinçli ve planlı bu belgeleri medyaya sızdırıyor. Arkasında bilmediyimiz çok daha başka şeyler var. Ne selahattinler, kudüs’ü fethe çıkmaktan yorulacak, nede haçlı ruhu bu rüyadan uyanacak. Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.

“Darbenin Ayak Sesleri!” için 3 yanıt

ilginc bir konuya deginmissiniz, guzel bir toparlama oldu. Ancak Ben askeriyenin bir darbe yapacagi dusuncesinde degilim. Oyle birsey olsa asker kozmik oda aramalarina asla izin vermezdi. Bence artik asker cok degisti. Zaten gerekli oldugunda bir darbe hareketinin destekcisiyim ben ancak suanda bu gereksiz olurdu. Ak partinin baslattigi kurt acilimi sonuclari sokaklara yansidi, daha kotuye gitmekte, bunun bir an once duzeltilmesi ve ulke huzurunun saglanmasi gerek. Belki isler daha kotu olabilir ancak dedigim gibi suanda bir darbe soz konusu olamaz. Genel kurmay burada aciklama yaparak bu darbe planinin bir tatpikat oldugunu aciklamistir: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=202239&cat=110&dt=2010/01/21

Bence T.S.K yi sevmeyen ve karsi atak icinde olanlari gundemi degistirmek icin yaptigi bir cok sacma iddaadan bir taneside bu balyoz gunlukleridir. Askerin gorevi kendisini her konuda hazirlamaktir, bu tatpikatlarda Anayasanin verdigi bir zorunluluktur..

Tekrar yazin icin tesekkurler.. Bilincsiz arkadaslarin aydinlanmasi icin butun herkes fikirlerini yorum olarak yazabilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.