Kategoriler
Genel Konular

BUYURUN OKUYUNUZ…

Hayalleri peşinde koşan koca bir çınarı yolcu etmek üzereyiz. Ülkemizin sayılı insanlarından birinin kaybını yaşamanın üzüntüsünü yaşıyoruz millet olarak.Ülkemizin sayılı diyorum , malesef her zaman böyle çınarlar gelmiyor bu ülkeye ,bu hayata. Gelmediği gibi kolay da yetişmiyor.

Her gün izlediğimiz haberler karşısın da onlarca insanın ölüm haberi gelir.Ama bazısı vardır ki,acıtır,kanatır,yakının değildir  ama çok da uzağın da değildir,işte öyleleri vardır ki insanın içini inceden inceye yakar.Mehmet Ali BİRAND  da bizim için öyle çınarlar dan biri idi.

23 yaşında Milliyet te başlayan kariyer ve başarı dolu hayatı 71 yaşın da son bulmuş dur.Çok da okumayı seven bir millete sahip değiliz,ancak böyle çarpıcı olaylar yada şaşırtıcı olaylar olduğu zaman bir insanın bulunduğu mevkiye nasıl geldiğini ,neler yaptığını ,bu elde ettiği başarıyı nasıl elde ettiğini merak edip okuma ihtiyacı duyarız.Bu adam ne imiş ?neler yapmış ?nasıl ölmüş gibi. Halbuki biz bu adamı her akşam televizyonda izlemiyormuyduk? Yada daha da fazlası yıllardır çeşitli haber programların da yada 32. Gün adında koskocaman bir program dizisi yokmuydu?

Şimdi kaybını yaşadık ve hepimiz neler yapmış ,nereden nerelere gelmiş ,bu kariyeri nasıl elde etmiş?

Hepimiz biliyoruz değil mi ?

Bir çınarın kaybını yaşadık ve bu başarının nasıl elde edildiğini bir çoğumuz televizyonlar da pür dikkat izledik ve eminim ki bir çoğumuz da ,vay be diye iç çektik.

Bu acı haberi almamış olsa idik belki de BİRAND ın iki yaşında babasını kaybettiğini ,yada üç yaşında sol bacağına kaynar su dökülüp beş ameliyat geçirdiğini.Milliyet‘te çalışırken 1971 yılında, Milliyetgazetesinin kurucusuAli Naci KARACANın oğlu Ercüment KARACAN’ın üvey kızı Cemre Hanım ile evlendiğini hala bilmiyor olacaktık.

Ve bunu gibi bir çok kariyer adımlarını bilmiyor olacaktık.

Millet olarak bir çok şeyin değerini kaybettik den sonra anlıyoruz .

İşte size 71 inde yitirdiğimiz BİRAND dan kısacık notlar.

Buyurun okuyunuz…

“BUYURUN OKUYUNUZ…” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.