Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Türkiye üzerine

Buna kim izin veriyor ?: Ölen teröristlerin isimleri sokaklara veriliyor

BDP’li belediyeden çok tartışılacak adımÖlen teröristlerin isimleri sokaklara veriliyor

Nusaybin Belediyesi, 70 yeni sokağa Kürtçe isim verme kararı aldı. Ancak, bazı sokaklara ölen PKK’lıların kod isimleri verildi. Karar kaymakamlıktan onay bekliyor.

Muzaffer DURU / DİYARBAKIR-AHT

MARDİN’in Nusaybin Belediyesi, yeni oluşturulan 15 mahalledeki 70 sokağa Kürtçe isim verilmesi kararı aldı. Ancak verilecek isimlerin ölen PKK’lıların kod isimleri ve terör örgütünün kamp adları olması dikkat çekti. Bu durum istihbarat birimlerini harekete geçirirken Nusaybin Kaymakamlığı da listeyi incelemeye aldı. Sokaklara verilmesi kararlaştırılan yeni isimler arasında PKK’nın Kuzey Irak’ta kamp olarak kullandığı Kaniwasi (Balıklı çeşme), Avaşin (Mavi su) ve Zap gibi kamp adları bulunurken Öcalan’ın doğduğu köyün ismi
Amara da yer alıyor. Nusaybin’in BDP’li Belediye Başkanı Ayşe Gökan, “Halkın
talepleri doğrultusunda yeni kurulan 70 sokağa Türkçe ve Kürtçe isimler verilmesi kararı aldık. İsimlerin PKK ile yorumlanmasını doğru bulmuyoruz” diye konuştu.

REBER (Yol gösteren): Terör örgütü içinde Öcalan için kullanılan bir unvan. Reber aynı zamanda, Diyarbakır’da 2008’de Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu’na ait servis otobüsüne yönelik saldırıyı PKK üyesi Mehmet
Şah Yıldeniz’in de kod ismi.

ARGEJ (Yükselen ateş): Argej, Şırnak’ın Cizre İlçesi’ne bağlı Ulaş Köyü’nde güvenlik güçlerince yakalanan Mesut Gökhan adlı teröristin de kod adı.

AGİT (Yiğit): Aktütün Karakolu’na düzenlenen baskında öldürülen 9 PKK’lıdan
biri olan Zakir Yıldız’ın kod ismi. Agit aynı zamanda terör örgütünün sözde Asker Akademisi’ne devam eden teröristler için de kullanılıyor.

HOGİR (Güçlü): Bu kod ismi bölgede 300’ün üzerinde PKK’lının kullandığı tahmin ediliyor.

BOTAN (Siirt ve Şırnak bölgesi): Osman Öcalan ile birlikte örgütten ayrılan Nizamettin Taş kod ismi olarak kullanıyordu.

ORAMAR (Dağlıca): Hakkâri’nin Yüksekova Dağlıca Taburu’na 21 Ekim 2007’de bir grup PKK’lının saldırısında 12 asker şehit olmuş, 8 asker de
kaçırılmıştı. Oramar, Dağlıca’nın Kürtçe adını oluşturuyor.

Kaynak

Kendi Yorumum: Oha be kardesim, bu ulkede bu gidisle Turk, Kurt kavgalari hic bitmeyecek dahada artacaktir. Resmen tahrik ediliyoruz, resmen bizi zorluyorlar.. Buyursun basbakan bunuda onaylasin, bu ulke karismazsa……

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.