Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Sevgi ve Ask Dünyası

BİR MUM

BİR  MUM…

Yürek can ve  sevdası arasında can çekişe dururken; boşvermişlikler yerini gün batımındaki yarın ki acabalıklara sakladı.Cümlesine boğulmuştu yanlızlık. Yokluğunu karşı limandaki doğan güne ekledim.Gidenleri yarına ertelemek mi gerek hep.

Her yeni günün acısı dünden biraz daha büyük vijdan muhasebemde.Sessiz günlerin getirisi yok arkası karanlık yollarda yürümek ister ara sıra sessiz çığlılklarım.Sözcüklerin,duyguların gururdan yüreklerin kırıldıkları bu geceninde bir nedensiz kimsesiz sabahı olacak.Vazgeçmek en büyük mutluluğunsa eğer;vazgeç ama vazgeçtim deme!

Çalan yanlızlık telefonların da boğulmuşken sessiz bi çığlık bu. Cebimde ki umutlar suyunu çekmişti bu arada sevda karanlıkta yanlız kalmak mıydı yoksa  bataklıkta çakılı kalmak mı? Bazen görünen şey görünmeyen hayatın ta kendisidir ya aslında. Adını koyamadığın mutluluk varsa avuçlarında. Erkek gibi arkanda dik duran kızın yanında dik duramadınya. Dış kapının dış mandalına kabahat bulma. Ayrılmak dediğin nedir ki biz sevdamızı ardı sıra kayalıklara yazdık.

Şimdi kocaman bir boşluk içinde tam da en yanlız olduğun noktadasın. Avuçlarında kalanlar baş ucundaki içini kemiren bir türlü çalmayan telefonun; yanlızlığının diğer ucundaki ben nefesimi bile haketmediğin. Sensizlikte mahkum sürdüğüm kırık yüreğim, vazgeçilimişliğin. Hani o ben olsaydım dediğin masalın tam başında vijdanının bile el vermediği şekilde ardına bakmadan yıktığın umutların.

Telafisi olan bir hatan baş ucundayız şimdilerde benim sol elimde yanan bir mum sende; sönmeye mahkum bir kor !

ARZUM.

“BİR MUM” için bir yanıt

Sunu soyleyebilirim: Cumleleri cok guzel kuruyorsun, ancak bir onceki ile bir sonraki cumleye yakin kurman gerek kelimelerini. Okurken insan kaybolmamali yazida, kopukluklar oldugu icin anlamakda uzun suruyor cogu kismi. Bazi kisimlardaki nokta, virgul hatasi, fazla bosluk birakma ve kucuk harf kaymalari disinda gayet guzel. Bu yetenegini gelistirmeni oneririm, cunku dedigim gibi cumlelerini cok guzel kuruyorsun ancak bunu yazi ile butunlestirip, kaybolmadan yapman gerek. bunu yaptiginda da yetenegini herkesin farkedecegini goreceksin..

Makale icin cok tesekkurler, yenilerini sabirsizlikla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.