İnsan Beyni %99 Kopyalandı
An actual human brain displayed inside a glass box, as part of an interactive exhbition "Brain: a world inside your head", in Sao Paulo, Brazil, on August 21, 2009. The exhibition, which presents on interactive installations how functions and physiology of the brain are developed since childhood until old age, runs until 25 October. AFP PHOTO/Mauricio LIMA (Photo credit should read MAURICIO LIMA/AFP/Getty Images)

İnsan genleri üzerinde, uzun süreden beri çalışmalar sürse de tatmin edici gelişmeler henüz yakın tarihte elde edilmeye başlandı.

2000’li yılların başında, insanın gen yapısına ilk kez net bir şekilde ulaşıldı. Gen yapısına ulaşılması ise; kopyalanabilmesini mümkün kıldı. Farklı doku ve organlar üzerinde başarı elde edilmiş olsa da en etkileyici gelişme beynin kopyalanması oldu.

Klon beyinde, benzerlik oranı %99 oranında. Ancak, bu gelişmenin tehlikeli olabileceği de göz ardı edilmemeli. Bir insan beyninin oluşturulması demek, uygun robot oluşumu ve bu robotlara beyin nakli ile tehlikeli ırk oluşumu anlamına gelebilir. Hatta belki de, gelecek yüzyılın savaşlarının günümüzdekinden çok farklı olarak, bu yapay insanlarla gerçekleştiği görülebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.