Kategoriler
Aklımdan geçenler Şuan Düşündüklerim

Aöf Öğrencilerinin Bütünleme Hakkı

Eskişehir açık öğretim fakültesi 2012 – 2013 yılı itibari ile sistem değişikliğine gidip kredili, çan eğrisi kullanılan sisteme geçti peki geçtide neler mi değişti kısaca açıklamak gerekirse.
aöf
Final sınavından 50 alamadıktan sonra , vize ve final sınav ortalamalarınız 50 altındaysa kalıyordunuz. Fakat 20 senelik aynı soru sorma adeti sayesinde hiç böyle bir sorun olmuyordu. Çünkü artık soruları ezberleyip girenlerle doluydu sistem.

Çan sayesinde yeni sistemde ortalamyı ögrenciler kendileri belirliyor yani ne kadar başarı o kadar yüksek, ne kadar düşük o kadar düşük ortalama oluyor.

30 soru soruluyordu. Şuan 20 soru.

Belli başlı bu değişiklikleri anlattıktan sonra asıl ana konumuza gelelim Bütünleme Sınavları.
Alınan kararla sistem değişikliginden sonra bütünleme sınavları kaldırıldı. Hemde geçen sene TBMM tarafından kabul edilen yaz okullarını kapatan, bütün üniversitelerde bütünleme sınavlarınının uygulacagını belirten yasa üzerine.

bütünleme kalkmasından sonra tek ders denilen bir şey geldi apar topar. Oda mezun olmanızı engelleyen 1 ders varsa sınava giriyorsunuz.

Peki burdan soruyorum adama sormazlarmı ey rektör bey ?

Geçen sene kredili sistemi denediğiniz adelet bölümünde neden bütünleme yaptınız ?
Ben son sınıfta 2 ders bıraktım ne olacak ? 2 ders için ben 1 sene bekliyecegim ömrümden zaman çalıcaksın koca 1 sene hemde ?
Yapmama sebebiniz bütçe diye açıklamalarda bulundunuz. Benden 500 TL harç parası aldınız ve paramlada bana sadece sınavlardan 1 hafta önce !!! kitaplarımı verdiniz 6 + 6 : 12 kitap.

Acaba benim başıma sınava giderken birşey gelse ve sınava giremesem ve sırf bu yüzden 1 sene okulum uzasa bunun vebali kimin üzerine olucak ?

Bütünleme sınavlarının mantıgı herhangi bir başarısızlık durumda kurtarma degil mi ?

Son sözüm burdan rektör beye : PARASI NEYSE VERELİMDE BÜTÜNLEMELERİ YAPIN. NE KENDİNİZ VEBAL ALIN, NE DE MİLYONLARCA GENÇ’İN HAYATINI KARARTIN.

“Aöf Öğrencilerinin Bütünleme Hakkı” için bir yanıt

anladigim kadari ile maduriyet sözkonusu, bu konuda bilgi sahibi degilim ama, umarim yetkililer sizler gibi olanlari gözönüne alarak bir yerlerden kaygilari gidermeye cözüm arayacaklardir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.