Kategoriler
Amerika üzerine Güncel Haberler İnternet Dünyası

Abd ordusuna AntiSec Darbesi!

AntiSec hacker grubu Anonymous oluşumu olarak bilinen isimsizler hacker grubundan ayrılan bir kaç kişinin oluşturduğu yeni bir hacker grubu dalgası. Geçenlerde isimlerini duyurmak için ABD ordusu için siber güvenlik sağlayan bir şirketin sunucularına girerek 90 bin’e yakın email adresini ve şifreli mailleri afişe etmişlerdi. Bununla beraber siber güvenlik şirketinin sunucularında bulunan 4GB a yakın dosyayı yedekleyerek bu sunuculardan silen grup açıklamasında “bu firmanın kendi sunucularında bile güvenlik yok” ifadeleri ile şirketi gerçekten zor durumda bıraktılar. Firmanın ismi Booz Allen Hamilton ve şuanda resmi bir açıklama yapmadılar. Zannedersem yapmaları için biraz cesaret gerekli, çünkü güvenlik işi yapan bir şirketin güvenlik zafiyetinin olması, bunun afişe edilmesi hiçde yenilir, yutulur cinsden değil :)

Konuyu kapatmadan önce AntiSec isimli siber protesto hacker grubunun geçenlerde Amerikan federal soruşturma bürosuna hizmet veren IRC Federal şirketinin ve savunma dünyasında epeyce takip edilen Defence News yayınlarının hesaplarına sızarark bir çok askeri ve kişisel bilgiyide ele geçirdiklerini belirtmekte fayda var..

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.