Kategoriler
Anlamlı Resimler Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Türkiye üzerine

13 şehidin olay yerinden görüntüler…

Bu konuyla ilgili fazla konuşmak istemiyorum çünkü konuştukça içimde bir boşluk oluşuyor, o boşluğu doldurmak içinde insanlıktan çıkmam gerekiyor. Bu yüzden gündemi takip ederken detaylara fazla takılmamaya çalışıyorum. Çünkü ölen 13 askerimiz var ne olursa olsun sorumluları bellidir, burda sorumlu olarak sadece pkk yı görmemek lazım. O askeri eğitende o tehlikeli bölgeye gönderende hatalıdır, korunmasız bir şekilde konaklamasına müsade eden emirkomata’nida suçludur. Askerlerimizi bir pusunun içine bile bile gönderen haberalma ve istihbarat bizimlerimizde de suç vardır. Keşif uçaklarını böyle görevlerde kullanmayan komutanlarda, generallerde de büyük suç vardır. Hiç kimse konuyu sadece pkk’ya yükleyerek üzerindeki suçlardan arındırmaya kalkmasın kendini. Gündemi böyle şeylerle oyalayıp insanları kandırmayın. Herkes suçunu kabul etsin ve hatasını kabullendin, bir daha aynı hatayı yapmamak için yapılacakları gözden geçirsin ve hata yapmamak için kendini 13 şehidin yerine değil, anne banasının, kız kardeşinin, karısının, küçük çocuğunun yerine koysun. bunu yapsın…

Normalde bu görüntüleri paylaşmaya niyetim yoktu ama sevdiğim bir kardeşim konuyla ilgili konuşmaya başlayınca ve resimlerden bahsedince makalecide buna yer verme ihtiyacı gördüm. Herşey bir kenara şuanda ülkemizin birlik beraber olması için en iyi zamandır. Kürtçe şarkılar söylenecekse bunu türkçe şarkılar, türkülerle beraber yapmalıyız, eğlencelerimizden önce 13 şehidimizi ve bundan öncekileri anmalıyız, insanlara barış mesajı verirken içten olmalıyız, bunu yürekten istemeliyiz.

Neyse konudan çıkıp duygusallaşmanın alemi yok, yeterince üzülmedikmi zaten. Buyrun çatışma yerinden görüntüler:

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“13 şehidin olay yerinden görüntüler…” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.