Vbulletin üye olurken soru sorma!

Vbulletin siteniz varsa genelde botlarla ve reklam yazilimlariyla basiniz beladadir demektir. bunlar hergun sitenize binlerce sahte uye eklerler ve her istediklerinde de bu sahte uyeler yardimi ile forumlara konu acip reklam yaparlar. Bunlari temizlemek cogu zaman zor olur, cunku hergun acilan konu sayisi gittikce artar. Bu sorundan kurtulmanin yolu ya guvenlik resmi uygulamasini daha zor hale getirmek yada botlarin gecemeyecegi bir soru sormak. Soru sorarak botlari kolayca ekarte edebilirsiniz, bunun icin asagidaki adimlari takip edin:

1-)admin panel
2-)vbulletin seçenekler sekmesi
3-)Doğrulama Sistemi Yönetimi
4-)Question & Answer Verification işaretle
5-)Kayıt
6-)Add New Question
7-)soru yaz cevap yaz
8-)kayıt et

Doğrulama Sistemi Yönetimi soru ekleme – 1:

Doğrulama Sistemi Yönetimi soru ekleme – 2:

Ben suanda reCAPTCHA Doğrulama sistemini kullaniyorum, daha yeni basladim, ilerleyen zamanlarda etkisi hakkinda bu konu altina yorum duserim :)

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Faydalı Bilgiler, Vbulletin, Webmaster yardım kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Vbulletin üye olurken soru sorma! için 3 cevap

  1. serap der ki:

    ”Sen,sen ol kelimelere fazla takılma.Aşk diyarında dil zaten hükmünü yitirir.Aşık dilsiz olur.”

  2. mehmet der ki:

    Lisans olduktan sonra bu tür şeylere gerek yok.

  3. serkan balcı der ki:

    Güzel bir site.

Bir Cevap Yazın