Türkiye’de yaygın olan batıl inanışlar!

Benim uzun zamandır görmediğim, ama uzun zamandır da yaşamış olduğum canım ülkemde ne inanışlar var ne :D Bazen bu batıl inanışlar gerçekten çok abartılıyor diye düşünüyorum ancak insanları bir konuda avuttuğu için psikolojik olarak rahatlatabileceğini biliyorum. Tabi sonunda gerçekleşmemesi ihtimali ile insandaki psikoloji biraz sorunsal düzeye çıkabilir. Bu konuyu eş geçiyorum :)

Belki sizde bu inanışlar içerisinde olan arkadaşlardansınızdır, gelin sizin batıl inançlarınızı diğerleri ile karşılaştıralım, en acımasız hankiniz görelim :)

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Hayat üzerine, Türkiye üzerine kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Türkiye’de yaygın olan batıl inanışlar! için 6 cevap

 1. Fuat Türker der ki:

  Selam. Hepsi birbirinden acımasızmış:) Ama asıl tirajikomik olan bu saçmalıklara -cahil ya da entel- yurdum insanlarının çoğunun inanıyor olması.

  Bazıları komik gelse de, örneğin nazar boncuğu-çok yaygın ama listede görmedim-boncukta güç görmek nedeniyle insanı gizli şirke sürükleyebilir. Bir de çok yaygın kullanılan, “….. günahtır” ifadesi. Bir şeyin günah olabilmesi için Kur’an’da bulunması gerekiyor ama birçok insan fetva makamı gibi , … günah, … günah diyebiliyor. Dikkatli olmakta yarar var inşaAllah. Teşekkürler…

 2. megaled der ki:

  Güzel Paylaşım Teşekkürler

 3. Mert GENÇ der ki:

  Keşke hepsini kısa açıklasaydın usta

Bir Cevap Yazın