Piclect.com 2013 – Çok yakında

Son zamanlarda net üzerindeki faaliyetlerimi hobi olarak devam ettirmekteyim. bunun sebebi işlerim dolayısı ile fazla zaman bulamam olarak görebiliriz. girebildiğim zaman projeyi devamlı iyileştirmeye ve geliştirmeye çalışıyorum. Ne işe yarayacak diye söyleyenler olacaktır ancak ilk amaç kendim için bu siteyi kurmak ve hobilerimi, sevdiklerimi koleksiyonlar şeklinde saklamak. İstediğim zaman internete girdiğimde bunlara erişebiliyor olmamda sevdiğim şeylere dünyanın heryerinden ulaşabilmemi sağlıyor.

Piclect.com dan yeni resimler paylaşmadan önce nedir onu yazayım: Piclect: İnternet üzerindeki resim, video v.s paylaşmanıza, koleksiyonlar oluşturarak kategorize edip saklamanıza yarayan, bununlada kalmayıp paylaşılan içeriklerlede içli dışlı olmayı sağlayan bir yapı. Yaptıkları o kadar çok fazlaki tanımlama yaparken tam bir anlam çıkartamıyorum :)

Eklediğiniz yada beğendiğiniz içerikleri koleksiyonlara ekleyebiliyorsunuz. bunun yanında takip ettiğiniz üyeleri çevreler oluşturarak kategorize edebilir, kendileri ile ilgili hgerşeye anında ve kısa yoldan ulaşabiliyorsunuz (Paylaştıkları, beğendikleri v.s.).

Anlatması uzun sürecek en iyisi ben resimleri ve örnek bir kaç videoyu sizlerle paylaşayım. Henüz bitmediğini ve geliştirmeye devaqm edip yakın zamanda 2013 versiyonunu canlı canlı yayına koyacağımıda unutmayınız: Facebook albüm sayfası.

Piclect: en son eklenenler...

Piclect: en son eklenenler…

Kullanıcı profil sayfası

Kullanıcı profil sayfası

Koleksiyon sayfanız.

Koleksiyon sayfanız.

Arkadaşlarınızın en son paylaştıklarını görebileceğiniz sayfa..

Arkadaşlarınızın en son paylaştıklarını görebileceğiniz sayfa..

Takipciçerin görüntülendiği sayfa

Takipciçerin görüntülendiği sayfa

Piclect: İçerik görüntüleme sayfası...

Piclect: İçerik görüntüleme sayfası…

Resim yükleme sayfası..

Resim yükleme sayfası..

Kullanıcı koleksiyonları..

Kullanıcı koleksiyonları..

5 Dakikada Piclect:

İnternet de gezinirken gördüklerinizi kolayca paylaşın:

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Günlük hayat, internet hizmetleri, Öylesin Esti, Piclect Hakkında, Web Site Tanıtımları kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Piclect.com 2013 – Çok yakında için 6 cevap

 1. Hakan der ki:

  Fikir güzel ama altyapın sağlam olsun en fazla 2 sn sürmeli sitenin yüklenmesi ..  Site profesyonel gözüküyor başarılar. Apache booster plugini unutmadım beklemedeyim :)

 2. Hakan der ki:

  Bence öyle http://tools.pingdom.com/fpt/ buradan test ettir avrupa ve amerika lokasyonlardan..Demek istediğim bu ressim.net gibi olmasın hosting masraflarını karşılayacak bir getirisi olsun sonra yüksek hitten dolayı kapısına kilit vurma.

  • selçuk KILIÇ der ki:

   Ressim.net’e kilit vurmadım aslında :D Sadece alt yapısını büyütmeden misafirlere yüklemeyi kapattım, yoksa üyeler upload’a devam edebiliyorlar.

   Ayrıca haklısın bir sitenin ayakta durabilmesi için maddi bir getirisi olması şart eğer hib edecek paramız yoksa :)

 3. selçuk KILIÇ der ki:

  Yarın gece 2013 versiyonu işin uyarlama işlemlerine başlıyorum. Hadi hayırlısı…

 4. selçuk KILIÇ der ki:

  Piclect.info da şuanda onu kullanıyorum. Apache booster bence çok iyi tek tek kurulumdan ve ayardan kurtuluyorsunuz :D

Bir Cevap Yazın