Pampiş yada pampa tabirlerinden nefret ediyorum…

Son dönemde çıkarılan iki kelime, pampa eski tabir ile kanka yerine kullanıyormuş. Neden gerek duyuldu onuda anlamadım ama sinirlerimi zıplatıyor duyduğumda. Pampiş ide hilal cebeci sayesinde öğrendik, çok basit ve düşük seviye iki kelimeden ibaret olması duyduğumda darlatıyor beni.. Açık söylemek gerekirse pampiş kıçı, pampa da hiç büyümeyen ve hiç sevmediğim fransız kuçukuçularını anımsatıyor duyduğumda.

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Öylesin Esti kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Pampiş yada pampa tabirlerinden nefret ediyorum… için 3 cevap

  1. Kuaza der ki:

    Yeni hizmetimizide bu vesile ile test etmiş olduk, haydi hayırlısı :D

  2. mertgenc86 der ki:

    Bu konudaki düşüncelerinize katılıyorum. Yozlaşmadan da öteye geçildi artık. Kültür erozyonu değil “kültür çölleşmesi” yaşıyoruz. “Kan kardeşi” kelimesini kısaltıp “kanka” yaptılar. Yetmedi pampa yaptılar. Bunu da ekşi sözlük vb saçma sitelerde yazı yazan kişiler çıkarttı ortaya.

Bir Cevap Yazın