Can Dostum (Intouchables) Filmini izledim!

İzlerken insanın yüzünden tebessümün hiç kaybolmadığı Can Dostum (Intouchables), komedi drama ikilisini harika bir şekilde harmanlayan bu fransız filmi gerçek bir hikayeye dayanan öyküsüyle beni derinden etkiledi. Her saniyesinde ders niteliğindeki konusu, çaresizlik, heyecan, zaman kavramlarının harika birleşimi. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Konusu gerçek bir hikayeye dayanıyor demiştim. Hapisten yeni çıkan bir adamın, yamaç paraşütü sırasında boyundan aşağısı felç olan aristokrat zengin birisi için çalışmaya başlamasını konu alan film insanı gerçekten etkiliyor. Süslü entellektüel fil eleştirilerinden birisi olmayacak bu yazı ancak izlemeyen birisi varsa bir göz atmasında fayda var. Kendinizi eşleştirecek bir karekter mutlaka filmde bulacaksınız.

Pictures-Photos-from-The-Intouchables-IMDb

Film dram öğelerini fazlasıyla içerisinde barındırıyor ancak konu çok güzel işlenmiş. Her sahnesinde gülümseme ve tebessüm yüzünüzden düşmüyor. Bu konuda oyuncular ve yönetmen çok harika iş çıkardı diyebilirim. IMDB de en iyi 250 film içinde 75. sırada yer alan film zaten bulunduğu yer itibariyle kalitesini gösteriyor..

Filme ait fragmanı izleyin sonrada filmi baştan ve tamamını izleyin:

Ben filmi korsan olarak izledim ama size tavsiyem orjinal DVD yada Bluray kasetlerini alarak izlemeniz. Çünkü gerçekten film bunu çok çok hakediyor :)

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Film Görüşleri kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Can Dostum (Intouchables) Filmini izledim! için 5 cevap

 1. Nostalji der ki:

  güzel bir film izlemeye değer diye düşünüyorum.

 2. Cihangir der ki:

  Süper bir filmdi. Bu filmi es geçenler bişey kaybetmezler belki ama bu filmi izledikten sonra edindiğim hazzı unutamam. Bir an bile sıkılacağınızı düşünmediğim bir film. Umarım kaçırmazsınız.

 3. kübra der ki:

  bn bu filmi izledim çok güzel bir fim herkse tavsiye edrim

 4. cast ajans der ki:

  kesinlikle izlenmeye değer bir film olmuş.konuyu birde ajans gözüyle değerlendirince oyunculuklar harika.bu filmin cast ajansı olmak isterdik :)

Bir Cevap Yazın