Ercan Yazgan'ın Can Verdiği Ölümsüz Karakterler 4

Dün aldığımız acı haber ile unutulmaz dizi ve film karakterlerine can veren Ercan Yazgan vefat etti. Ercan Yazgan’ın vefatının ardından geriye ölümsüzleştirdiği karakterler kaldı. 

Yaklaşık bir haftadır solunum yetmezliği nedeniyle hastanede yoğun bakım servisinde tedavi gören Ercan Yazgan 72 yaşında hayata veda etti. Tedavi gördüğü özel hastanede saat 23:45’te hayata gözlerini yuman Ercan Yazgan arkasında çocukluğumuzun sevilen dizisi olan Bizimkiler dizisinin kapıcı Cafer’i olarak hatırasını bıraktı. Solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede saat 23:05’te kalbi duran Ercan Yazgan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Böbrek ve karaciğer yetmezliği, hiptotansiyon sorunları ile mücadele veren Ercan Yazgan’ın bizlere bıraktığı ölümsüz karakterler ise en büyük mirası oldu. Ercan Yazgan’ın can verdiği ölümsüz karakterler;

Perihan Abla- Şoför İsmet

Türkiye’nin dizi sektörünün başlangıcı olarak kabul edilecek Perihan dizisinde yer alan Şoför İsmet rolü özellikle söylediği replikler ile herkesin aklında yer bıraktı. Perihan dizisi Şahin marka aracında Melahat’a olan aşkını yaşarken söylediği replikler ile büyük beğeni toplayan Ercan Yazgan’ın gençlik döneminde ki en unutulmaz dizisi oldu. Şoför İsmet özellikle “Küüt, bir kafa” , “Şakkkirr” replikleri ile oldukça sevilmişti.

Perihan Abla- Şoför İsmet

Bizimkiler – Kapıcı Cafer

Çocukluğumuzun belkide televizyonda izlerken bize en fazla neşe veren dizisi Bizimkiler dizisidir. Sıcak aile yapısını bir apartmanda bulunan komşular arasındaki ilişkileri ve onların hayatlarını ele alarak bize sunan dizisinin kapıcı Cafer’i ise “Cıvık beyim, afedersin”, “hee valla” ve “anaaam, katil geldii!” replikleri ile oldukça sevildi. Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan ve 13 yıl boyunca yayınlanan dizinin her bir karakteri kapıcı Cafer kadar sevildi. Halen çoğu kişinin aklında olan Bizimkiler dizisinin kapıcı Cafer’inin öldüğü öğrenmek ise herkesi üzdü.

Bizimkiler – Kapıcı Cafer

Kaygısızlar – Memnun Kaygısız

Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Çiçek Dilligil, Tilbe Saran gibi dönemin sevilen ve başarılı oyuncuları ile çekilen Kaygısızlar dizisi Bizimkiler dizisi kadar ilgi gördü. Dizide başrol oyuncusu olan Ercan Yazgan Memnun Kaygısız rolüne can verdi. Dizide çapkın ve üç eşi olan Memnun Kaygısız’ın 36 tane çocuğu vardı.

Kaygısızlar – Memnun Kaygısız

Ercan Yazgan dizi ve filmlerde rol aldığı gibi yaşı ilerlediği zamanlarda genellikle kamera arkasında yer aldı. Özellikle tiyatroya emeklerine katkıları oldukça fazla oldu. Ercan Yazgan’a Allahtan rahmet sevenlerine ve ailesine sabır diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.