Doksanlı Yılların En iyi Pop Müzik Şarkıları

Bir neslin kaliteli müzik ile büyüdüğü 1990’lı yıllarda Türkiye’de halen güzel işler yapan şarkıcılar isimlerini akıllara kazıttı. 90’lı yıllarda en fazla dinlenen şarkıları sizler için derledik.

Türk pop müziğinin kendini iyice gösterdiği yıllar olan 90’lar da şuan halen dinlenen başarılı şarkıcılar yer aldı. 1990’lı yıllar ruh olarak yeni ve unutulmayan bir dönem oldu. Kıyafetler, pop müzikler, şarkıcılar ve çocukların büyüdüğü oyuncaklar halen hatırlandığında yüzde güzel tebessümler bırakmaktadır. 90’lı yıllarda yapılan çoğu pop şarkısı ise halen bıkmadan dinlenen müzikler arasında yer almaktadır. 90’lı yılların en iyi ve en fazla dinlenen pop müzik şarkıları;

1) Şımarık – Tarkan (Yıl 1997)

Şimdilerde Yolla şarkısı ile adından sıkça söz ettiren Tarkan 1990’lı yılların parlayan pop müzik şarkıcılarından oldu. Mega Star ünvanı ile Türk pop müziğinin en sevilen isimlerinden biri olan Tarkan Şımarık şarkısı ile herkes tarafından kabul edildi. Tarkan’ın Şımarık şarkısı onu dünyaya tanıttı.

2) Araba – Mustafa Sandal – 1994

Halen dillerde olan Araba şarkısını Mustafa Sandal 1994 yılında pop müziğe kattı. 90’lı yılların en iyi parçalarından olan Araba klibiyle de oldukça dikkat çekti. Mustafa Sandal 90’lı yıllardan bu yana her yaptığı şarkıda farkını ve kalitesini konuşturuyor.

3) Karabiberim – Serdar Ortaç – 1994

Klibi ile akıllara kazınan Karabiberim şarkısı Serdar Ortaç’ın pop müzikte adını duyurduğu şarkılardan biri oldu. Serdar Ortaç Karabiberin şarkısı ile En İyi Çıkış Yapan Erkek ödülünü almıştı. Şimdilerde ise yaptığı besteler ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

4) Her Gece – Mirkelam – 1995

Klibinde sürekli koşması ile dikkatleri üzerine çeken Mirkelam Her Gece şarkısı ile pop müzik dünyasına etkili bir giriş yapmıştı. Şimdilerde pek ortalıkta görünmeyen Mirkelam uzunca bir süre adından söz ettirdi.

5) Hadi Bakalım – Sezen Aksu – 1991

Türk pop müziğinin usta isimlerinden olan ve sayısız bestesi ile halen isminden sıkça söz ettiren Minik Serçe Sezen Aksu 90’lı yıllarda yaptığı şarkılar ile büyük beğeni topladı. Çoğu şarkısı halen dinleniyor ve yeni şarkıları ile müzik severleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

6) Benimle Oynama – Burak Kut – 1994

Genç kızların sevgilisi olan ve halen gençliğini koruyan Burak Kut 90’lı yıllarda isminden en fazla söz ettiren popçular arasında yer alıyor. Benimle Oynama şarkısı Burak Kut’un Türk pop müziğinde iyi bir çıkış yapmasına neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.