Çocukluğumuzun En Güzel ve Unutulmayan Çizgi Filmleri 6

Yıllardır izlenen çocukluğumuzun belki de anne babamızın çocukluğunun çizgi filmleri yeni nesil çocuklarında hayal dünyası kirletmeden geliştirebiliyor.

Sağlıklı bir çocukluk için çizgi film izlemek mutlaka gereklidir. Çizgi filmler çocukların hayal dünyasını geliştirir ve hayal kurmalarında yardımcı olur. Özellikle doksanlı yıllarda sayısı artan sevilen çizgi filmler günümüzde halen çoğu çizgi film kanalında yayınlanmaya devam ediyor. TV kanalarında yayınlanmayan çizgi filmlere ise kolayca internet üzerinden erişilebiliyor. Günümüz yeni nesil çizgi filmleri tek düze ve hayal dünyasını geliştirmiyor. Doksanlı yıllarda yayınlanan çizgi filmlerde yer alan karakterlerin hepsi akıllara kazındı. Bir efsane olmuş ve yıllardır unutulmayan çizgi filmler;

Jetgiller

Çocukluğumuzda bize uzay çağı kavramını aşılayan Jetgiller dizisi çoğumuzun hayal dünyasını geliştirmeye yardımcı olmuştur. Uçan daire arabalar, robotlar, gezegenler arası seyahatler Jetgiller dizisinde sıkça ön planda tutuldu. Çizgi dizide iki çocuklu ve robot hizmetçileri olan bir ailenin maceraları anlatılıyor.

Jetgiller

Ayı Yogi ve Arkadaşları

Çizgi filmde insanların sürekli ziyaret ettiği bir orman parkında yaşayan Ayı yogi ve arkadaşı Boo Boo’nun maceraları ele alınıyor. Ayı Yogi yemeyi sevdiği ve obur olduğu için başını sürekli belaya sokmaktan hiç bir zaman vazgeçemiyor. Çizgi filmin ana karakteri olan ayı Yogi günümüzde sık sık lakap olarak da kullanılıyor.

Ayı Yogi ve Arkadaşları

Ninja Kaplumbağalar

Dört mutant kaplumbağanın kötülerle savaşını ele alan çizgi dizi bir dönem fenomen olmayı başarabildi. Leonardo, Raphael, Michelangelo, Donatello maceradan maceraya atıldı. Ama tüm bu maceraları Usta Splinter öncülüğünde gerçekleştirdiler.

Ninja Kaplumbağalar

Tom ve Jerry

Tarihi en eski çizgi filmler arasında yer alan Tom ve Jerry ilk olarak 1940’lı yıllarda kısa bir çizfi film olarak hazırlanmış. Daha sonra büyük beğeni alınca yeni bölümlerde artmaya başladı. Tom adında bir kedi ile Jerry adında bir farenin kovalamacasını ele alan çizgi film çocuklar tarafından çok seviliyor.

Tom ve Jerry

Looney Tunes

Çocukluğumuza renk katmış birçok çizgi film karakteri Loonet Tunes dizisi ile kendilerini bize tanıttı. Yaramaz Bugs Bunny, akıllanmaz kedi Sylvester, sarı kuş Tweety, vahşi Tazmanya Canavarı, ördek kahraman Daffy Duck, Coyote ve Road Runner, Yosemite Sam dizinin en sevilen çizgi film kahramanları oldu.

Looney Tunes

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.