Kategoriler
Genel Konular insan vücudu Kadın ve Erkek Yazıları

Yüz, boyun ve koltuk altı temizliği

Yüz, boyun ve koltuk altı temizliği
Vücudumuzun sıkça kirlenen yüz ve boyun kısımları hergün temzilenmelidir. Her sabah duş yapma olanağımız varsa yapılmalı, yok ise sabahları kalkınca sabun ve suyla yüzümüz, kulaklarımızın içi ve arkası, burnumuz ve boynumuz iyice yıkanmalıdır. Koltuk altları gerekirse sabunlu lifle silinmeli, yıkanmadan sonra da sadece kendimize ait havlu ile iyice kurulanmalıdır. Koltuk altı kokularını, koku giderici deodorantlarla maskelemeye çalışmak yerine temzilemek en doğru yoldur.

Yüz, boyun ve koltuk altı temizliği
Yüz, boyun ve koltuk altı temizliği


Buluğ çağda çıkmaya başlayan koltuk altı kıllarının uzamadan tıraş edilerekk koltuk altının daha sık kirlenmesi engellenmiş olur.

Yüz temizliği yapılırken burun ve kulak temizliğine de önem gösterilmelidir. Burun kılları ve burun salgıları tarafından tutulan kirler, sümkürülenerek temizlenmelidir. Kulak kepçelerinin iç ve arkası da parmaklarla silinerek bol su ile yıkanmalıdır. Yıkamadan ya da duştan sonra  kulak yolu ve kulak kepçesinin kıvrımları, kulak çöpü ya da pamuk parçasıyla temzilenmelidir. Kulak çöpü kullanırken kulak içerisine fazla sokulması tehlikelidir. Yüzde sivilce varsa sıkılmamalı ve yüz temziliğine daha fazla özen gösterilmelidir.

Yazar KRMVC

Kullanıcı hakkında biyografik yazi..

“Yüz, boyun ve koltuk altı temizliği” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.