Kategoriler
Deneme Yazıları Doğa ve Yaşam Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat iletişim Kişisel makaleler Toplumsal Konular

Yılan Sana da dokunur.

Yaygın bir mantalite var. Bunu tek bir cümle ile ifade etmeye çalışırsak sanırım şu cümle yeterli olacaktır.
”Bana dokunmayan yılan bin yaşasın”
Bu söz çok yanlış bir sözdür. Bana karışmasın da ne olursa olsun, isterse kıyamet kopsun, gibi sözleri sarf  edenler ufak bir ayrıntıyı kaçırıyorlar.
Mesela bir orman düşünelim; Ormanda yangın çıktı ve orman yanmaya başladı. Ormandaki hiçbir ağaç diyebilir mi, beni yakmasın da ne olursa olsun. Elbette diyemeyecektir. Çünkü ateş o ağaçları da tehdit ediyor. onları da yakacaktır. Aynen bunun gibi bana dokunmayan yılan bin yaşasın demekte, ormandaki ağaçların sözleri gibi mantıksız olacaktır. Yılan enin de sonunda seni de sokacaktır. zehirini bedenine boşaltacaktır.
Bu gün yılana ses çıkarmayanlar, yarın yılanın hışmına uğramaktan kurtulamazlar.
Yılana ve yılanlara karşı birlik ve beraberlik içinde olmamız gerkmektedir.
Birlikte karşı durmalıyız ki sonunda bizi de sokmasın.

Yazar mehmetsarr

1985 yılında Şanlı Urfa'da doğan yazarın çocukluk ve gençlik yılları Mersin'de geçti.Ortaöğretimi ve lise eğitimini Mersin'de tamamladı. Üniversiteyi Denizli de okudu. Liseden beri yazarlığa ve edebiyata merakı olan yazar bir türlü yazmaya başlayamadı. İlk olarak üniversite 2. sınıfta En İyi Dostum adlı hikayeyi yazdı. Daha sonra ara verdi. Derslerin yoğunluğundan dolayı yazamadı. Üniversiteyi bitirince yeni bir hikaye yazdı şuan onun basımıyla uğraşıyor.
Yazıları
mehmetsarr.blogcu.com
www.yenimakale.com
www.makaleci.com

sitesinde yayınlanıyor.

Daha çok şiir,edebiyat, güncel konular, dini konular,hikaye türünden yazılar yazıyor.

“Yılan Sana da dokunur.” için 3 yanıt

sevgili mehmet, samimi yazılar yazıyorsun. ama hani suya ir taş atarız daire şeklinde küük dalgalar olur ya, sonra kaybolur. san tavsiyem şudur. deneme yazarın kendi düşüncelerinden oluşur ve kimse yargılayamaz. ama makale öyle değildir, daha çok kanıtlarla, bir takım bilgilerle yoğrularak okuyucuya sunulur. okuduğum iki yazındada güzel temaları ele almışsın. ama suyun üstünü incelemişsin, ben isterim ki genç biri olarak daha derinlere inip, daha açıklayıcı ve uzun yazman… nutmaki bizler burda hep destek oluruz asla kimseyi eleştirmeyiz… onun için senden daha açık ve sert makaleler bekliyorum. sana sonsuz başarılar güzl kardeşim, sevgiyle :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.