Yazarlar için doğru ve düzgün içerik göndermek

Bu konu yazarlık başvurusu yapan ve deneme sürecine giren arkadaşların sitemize yazı yada makale girerken yapması ve uyması gerekenleri göstermek adına hazırlanmıştır. Yazarlık statüsüne geçmek için deneme aşamasındaki arkadaşların buna dikkat etmesi ve uygulaması gerekmektedir.

Yazarlık Başvurusu yapmak için iletişim sayfayası.

1 – Anlamlı ve doğru bir başlık

Kuaza yazarlar dogru baslik

Yazılarınızda kullanıcıyı bilgilendirecek ve ilgisini çekecek başlık kullanmanız, okunma şansını artıracak ve daha fazla ziyaretçiye ulaşmasını sağlayacaktır.

2 – Açık ve net içerik yazısı

Yazılarınızı detaylandırırken düzgün ve açık bir dil kullanmanız gerek. Bunun sonucunda kullanıcıyı yormadan, istenilen ana fikre odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Amacımız ziyaretçilerimize hoş zaman geçirebilecekleri bir ortam hazırlamak, bu sebepledirki girdikleri konuyu anlamadan ve sıkılarak çıkmalarını istemeyiz. Bu onları üzdüğü kadar bizide üzecektir.

İçerik girerken more etiketi eklememiz gerekli.

kuaza yazar more etiketi

Bunu eklememizin amacı sitede gösterilirken kısa açıklamalarda alt kısmını gizlemektir. Aksi durumda kısa açıklamalar kısmında yazınızın bütün içeriği görünecektir.

3 – Doğru kategori ve etiket girişi

kuaza yazar etiket ve kategori

Yazılarınızı doğru kategoriye eklemeniz, ona ulaşılmasını ve ilerleyen zamanlarda da bulunmasını kolaylaştıracaktır. Bu yapılması ve doğru uygulanması gereken kurallarımızdandır. Yazarlık statüsüne geçmeden bu konuda tecrübe sahibi olacaksınız, ancak yapacağınız her doğru hamle, sizin yazarlık unvanına erkenden ulaşmanızı sağlayacaktır.

4 – Önizleme resmi ve içerik resimleri

kuaza yazar yazi onizleme resmi

Yazınız kadar, içerisine eklediğiniz resimlerde önemlidir. Yazınızın anlam bütünlüğünü tamamlayan çok iyi bir etkendir. Yazılarınıza ekleyeceğiniz resimlerin kaliteli olması ve kötü görünmemesi gerekli, aksi durumda çok kaliteli olan bir yazınızın, ilgisiz kalmasına ve ziyaretçiyi okumaktan çıkartacak bir etken olabilir.

Öncelikle bu kısmı uygulayarak resim yükleyin:

Sonrasında resim seçili iken öne çıkarılmış görsel olarak belirle butonuna tıklayarak onizleme resmini seçme işlemini tamamlayın.

kuaza yazar onizleme resmi ekleme

Eklediğiniz resimlerin en az 800px genişliğinde olmasına dikkat edin lütfen.

5 – Alıntı yazı paylaşmak yasaktır!

Başka sitelerde yayınlanan bir yazıyı olduğu gibi alıp burda kendi adınıza paylaşmak yasaktır. Yazılarınızın tamamen size ait olması ve başka yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Ancak içeriklerinizde kısa alıntılar yapabilirsiniz, bunu yaparken yine kaynak sitenin linkini vermeniz doğru olacaktır. Alıntı yaptığınız sitelere link vereceğiniz için, bu sitelerin güvenilir olmasına dikkat edin. Aşırı reklam yayınlayan, popup açtıran, ziyaretçiyi rahatsız eden sitelere link vermek yasaktır.

6 – Yazı içerisinde isminizi paylaşmanıza gerek yok

Yazının üstünde ve altında isminiz belirtilmektedir, tekrar yazı içerisine isim v.s düşmek okuyucu için iyi olmayabilir. Bunun yerine profilinizi düzenleyerek, hakkınızda kısmını ve sosyal medya linklerinizi ekleyebilirsiniz. Böylece ziyaretçileriniz size sosyal medya üzerinden de ulaşabilirler.


Sitemize katacağınız değer, fazlasıyla size geri dönecektir. Bu yüzden bir aile olduğumuzu ve bütünün içerisinde yer aldığımızı unutmayalım.

Bütün yazar arkadaşlara başarılar..