Yoğun Geçen Günlerde Nefes Almanızı Sağlayacak Tüyolar 4

Yoğun ve ağır tempolu iş hayatı, sorunlar, aile hayatı derken birçok sıkıntılı zamanlar yaşayabiliriz. Böyle zamanlarda size nefes aldıracak tüyoları uygulayabilirsiniz.
Özellikle büyük şehirde çalışan ve yoğun hayat temposuna ayak uydurmaya çalışan çoğu kişi çok sık bunalır. Nefes alamaz hale gelen yoğun bir hayat gençliği de beraberinde götürür. Böyle anlarda hayata devam edebilmemiz için durup bir nefes almamız gerekir. Unutmamalıyız psikolojik sağlığımız her şeyden önemlidir.

Yaşamak için nasıl ki para kazanmak lazım ise sağlıklı bir ruhta bir o kadar yaşamak için gereklidir. Kendimize ara ara zaman ayırıp yoğunluktan uzak durmak ve nefes almak gerekir. Aksi halde yavaş yavaş ruhsal bir çöküntü yaşarız. Yoğun Geçen Günlerde Nefes Almanızı Sağlayacak Tüyolar;

Sevdiklerinizi Arayıp Onlarla Vakit Geçirin

Bunaldığınız, yorgunluktan sıkıldığınız zamanlarda telefonunuzu elinize alıp sevdiğiniz biri ile konuşun. Onunla konuşmak sizi rahatlatacak ve derin bir nefes almanızı sağlayacaktır. Bu kişi uzun zamandır görüşmediğiniz biri ise onunla konuşurken zaman daha güzel geçecek ve ruhunuza iyi gelecek. Eğer vaktiniz var ise ailenizi görmeye gidin yada sevdiğiniz iyi vakit geçirdiğiniz bir arkadaşınızla açık havada uzun bir yürüyüş yapın. Akşam üstü sevdiklerinizle yürümek sizi yoğun tempodan alıp sakinlik verecektir.

Kısa Bir Tatil Yapın

Yoğunluk, stres ve yüksek tempolu bir hayat size kendinize bile vakit ayıramayacak bir duruma getirir. Böyle zamanlarda size en iyi gelecek şey ufak bir tatil kaçamağıdır. İstanbul’da yaşıyorsanız Ağva, Şile gibi yakın yerlere haftasonu tatil kaçamağı yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir tatil yapmak size yılın tüm yorgunluğunu unutturacaktır.

Sinemaya, Tiyatroya Gidin

Yoğunluk yaşadığımız zamanlarda genellikle kendimize vakit ayıramayacak duruma geliriz. Böyle zamanlarda mutlu olmak, stres atmak için sinema veya tiyatroya gidip kültürel bir etkinlik yapabilirsiniz. Bunlar için zamanınız yok ise sessiz ve sakin bir yerde kahvenizle birlikte kitap okuyabilirsiniz. Kültürel etkinlikler yerine spor aktiviteleri de yapabilirsiniz. Dağ tırmanışları, yüzme gibi sporlar hem bedeninizi hem de ruhunuzu yenileyecektir. Gün içerisinde kısa yürüyüşler yapmak, spor salonuma gitmek gibi aktivitelerde sizi rahatlatacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.