Hayatınıza yeni bir insanı alıp yeni bir ilişkiye başlarken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında önerileri derledik. 

Yeni bir ilişkiye başlamak her zaman farklı bir döneme ayak atmak demektir. İnsanlar biri ile bir birliktelik yaşama kararı alırken çoğu kıstası, düşünmesi gereken konuları göz ardı edip o anın heyecanı ile acele hareket edebiliyor. Acele ile başlanılan ilişkilerde genellikle ilk aylardan sonra birçok sorun da beraberinde geliyor. Sağlam ve mutlu bir ilişki yaşamak için ilk başlama sırasında bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni bir ilişkiye başlayanlara önerilerimizi aşağıdan bulabilirsiniz.

Yeni Bir İlişkiye Başlayanlara Öneriler

Prensiplerinizden Vazgeçmeyin

Biri ile ilişki yaşamak istiyorsanız onun için kesinlikle prensiplerinizden vazgeçmeyin. Eve fedakarlık yapmanız gerekiyor ama birinde veya ilişkinizde aradığınız prensipleri görmezden gelirseniz sonrasında mutsuzluk yaşarsınız. Karşınızdaki insanın nasıl olduğu, karakteri, ruhu, fiziki özellikleri, hayat tarzı, gelecek ile ilgili düşüncelerinin çoğu size uymuyor ise içinizdeki duygular ile hareket edip ilişkiye başlarsanız sonrası hüsran olacaktır. Prensiplerinizi karşıdaki kişiye anlatın. Hangi konularda uyuşup uyuşamayacağınızı, hangi prensiplerinizin olmaması halinde nasıl sorunlar ortaya çıkabileceğini ele alın. Bu şekilde hareket edersiniz.

Prensiplerinizden Vazgeçmeyin

Dürüst Olun

Yeni bir ilişkiye başlarken kendiniz, hayatınız, beklentileriniz kısacası aklınıza gelecek her konu hakkında dürüst olun. Dürüst olmadığınız takdirde ilerde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Sadece karşınızdakine değil kendinize karşı da dürüst olun. Bu ilişkiyi ne kadar istediğiniz, size katacakları, sizi ne kadar mutlu edeceği, karşı taraftan neler beklediğiniz gibi konularda dürüst olmanız gerekiyor.

Dürüst Olun

Kendinizi Hazırlayın

Yeni bir ilişkiye kendinizi mutlaka hazırlayın. O insana ve ilişkiye ne kadar vakit ayıracağınızı, neler yapabileceğinizi, neleri paylaşabileceğinizi kafanızda düşünüp belirleyin. aksi takdirde ilerde karşı tarafın ve kendinizin beklentileri karşılanmayabilir, kendinize vakit ayırmadığınızda huzursuz hissedebilirsiniz. İlişkiye ayırdığınız zamanın dışında kendi özel alanınız için de ayarlama yapıp kendinizi hazırlayın.

Kendinizi Hazırlayın

Sonuç olarak yeni bir ilişkiye başlarken acele etmek yerine kendinizi tüm benliğinizle hazırlayın ki ilerde ortaya çıkabilecek sorunları da en aza indirgeyin. Aksi takdirde yeni bir ilişki hem sizi hem de karşınızdakini yıpratıp mutlu etmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.