Ana Sayfa Yaşam rehberi Türkiye’de Yaygın Olarak Görülen Suçlar

Türkiye’de Yaygın Olarak Görülen Suçlar

0
Türkiye’de Yaygın Olarak Görülen Suçlar

Bu yıl dünyanın en tehlikeli şehirleri arasında 15.sırada yer alan Türkiye’de yaygın olan suçlar her geçen gün artmaya devam ediyor.

Türkiye son zamanlarda artan çocuk tecavüzleri, çocuk ölümleri, iş kazaları, kadın tecavüzleri, haycan işkenceleri ile adından söz ettiriyor. Ülkemizde her geçen gün artan pedofili eğilimi, çocuk suçları, uyuşturucu madde kullanımında artışlar insanların sokakta rahatça dolaşmasını kısıtlamaya başladı. Aileler çocuklarını okula gönderirken bile korkar hale geldi. Okul bir yana kendi amcası, dayısı ve hatta babası bile çocuklara tecavüz etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da 14 yaşındaki bir kız çocuğunun hamile olduğu ortaya çıktı. Kendisine sorulan kim yaptı sorusuna ise ya abim ya dayım cevabını vererek herkesi dehşete düşürdü. Abi ve dayının savunması ise 14 yaşındaki kız çocuğunun kendisinin onları cinsel ilişkiye zorlamış olduğuydu. Türkiye çocuk tecavüzlerinde tabiri caiz ise çivisi çıkmış bir yer haline döndü.

Türkiye’de Yaygın Olarak Görülen Suçlar

Cinsel İstismar Suçları

Türkiye’de son zamanlarda ortaya çıkan acı bir gerçek olan pedofili eğiliminin artması büyük sorun teşkil ediyor. Cinsel istismarların, tecavüzlerin, tacizlerin arttığı günümüzde bu suçlara ceza olarak ise kimyasal hadım yöntemi konuşuluyor. Kimyasal hadım ve idam isteyenler ikiye ayrıldı. Bu suçları işleyenlere verilecek ceza bir yana önce nasıl bireyler yetiştirdiğimizi sorgulamamız gerekiyor. Yapılan araştırmalar küçük yaşta cinsel istismara uğrayan kişilerin ilerde bu suçları yapmasının büyük bir ihtimal olduğunu ortaya çıkardı. İlerde yetiştirdiğiniz çocukların başka çocuklara cinsel istismarda bulunmaması ya da sizin çocuğunuzun başına böyle kötü bir olay gelmemesi için onları bilinçli yetiştirin. Onlarla utanmadan açık açık herşeyi konuşun ve cinsel eğitim konusunda bilgilendirin. Korkak ve utangaç bireyler yetiştirmeyin. Başına en ufak birşey geldiğinde sizinle paylaşabilecek çocuklar yetiştirin. Bir karıncayı bile incitmeyecek naiflikte iyi insanlar yetiştirmeye çalışın. böylece ilerde bu sorunların yaşanmasının da önüne geçmiş oluruz.

Cinsel İstismar Suçları

Hayvan İşkenceleri, Tecavüzleri, Cinayetleri

Ülkemizde durduk yere kediye köpeğe işkence edip, tecavüz eden ve onları öldürenler maalesef yaşıyor. Zararsız kendini bile ifade edemeyen dost canlısı hayvanlara işkence, tecavüz eden şahısların nasıl bir psikolojide olduklarını öğrenmek gerekir. Ülkemizde çocuk büyütürken kedi seni ısırır, köpek seni kovalar diye diye çocuklar korkak yetiştiriliyor. Bu sözler ise çocukların hayvanlardan korkmasına veya ilerde onlara zarar verecek duygulara sahip olmasına neden oluyor. Çocuklarınıza hayvanların en zararsız, en sadık dostlar olduğunu öğretin. Mümkünse bir hayvan sahiplenin. Böylece daha sevgi dolu bir birey topluma kazandırabilirsiniz.

Hayvan İşkenceleri, Tecavüzleri, Cinayetleri

Son olarak unutmamalıyız ki herşeyin başı cahilliktir. Cahillik insana en kötü suçları işletir. Cahil olmayan bir çocuk yetiştirmek için önce kendi cahilliğinizi temizleyin. Çocuk sahibi olmayı sıradan bir evlilik aşamasına dönüştürmeyin. Çocuk yetiştirecek paranız, eğitiminiz, ahlakanız yok ise üremeyin. Çünkü zevkiniz için üreyipte dünyaya getirdiğiniz çocuklar belki de ilerde bu millete çok faydası olacak çocukların ölümüne neden olabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.