Türkiye'de Üniversite Okunacak En Güzel Şehirler 6

Hepimizin çırpındığı bir meslek sahibi olmak için almamız gereken diplomaya ulaşmadaki tek yol olan üniversite eğitimini daha eğlenceli hale getirmek için şehir seçimlerinde dikkatli olmak gerekiyor. 

Çoğumuz üniversite tercihleri zamanında sırf bir bölüme yerleşebilmek için önümüze ne gelirse onu yazarız. Fakat bilmelisiniz ki bu sizin eğitim alacağınız süre boyunca size büyük pişmanlıklar yaratabilecek bir davranıştır. Üniversite eğitimini alırken yıllarda geçer. Geçen yılların değerli ve aklınıza kalacak güzel yıllar olması için tercihlerinizde iki defa düşünmeniz gerekir. Sırf üniversite okuyacaksınız diye kalkıp Türkiye’nin en ucra köşesini yazmayın. Evden uzak özgürce yaşayacağınız yılları güzel bir şehirde yaşayın. Türkiye’de üniversite okunacak en güzel şehirler;

Eskişehir

Adeta bir öğrenci şehri olan Eskişehir hem bulundurduğu üniversiteler ile hem de genç nüfusu ile üniversite yıllarınız boyunca güzel zamanlar geçirmenize olanak sağlayacaktır. Eskişehir diğer illere göre öğrenci açısından daha hesaplı olması ile bilinmektedir.

Eskişehir

İstanbul

Her ne kadar son zamanlarda aldığı göç ve artan nüfusu ile insanın gözünü korkutsa da eğer paranız varsa İstanbul sizin için doğru bir tercih olacaktır. Çok fazla sosyal aktivite imkanı bulunan ve boğaz havası ile içinizi açan İstanbul’un tek sorunu yoğun nüfus. Eğer kalabalık seviyorsanız İstanbul’da okumak sizin için iyi bir tercih olacaktır.

İstanbul

Antalya

Turizm cenneti olan Antalya’da okumak en iyi seçimlerden biri olacaktır. Antalya’da özellikle turizm bölümünde okumak isteyen öğrenciler unutulmaz bir üniversite hayatı yaşayacaktır. Yazın tatile gitmek için başka şehre gitmeye gerek kalmadan dibinizdeki denize girip tatil yapabilirsiniz.

Antalya

Ankara

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin bulunduğu Ankara’da okumak iyi bir eğitim almak için çok doğru bir adres olacaktır. ODTÜ, Hacettepe gibi Türkiye’nin en iyi üniversiteleri Ankara’da bulunur. Ayrıca başkent olması ve büyükşehir olması bir sürü sosyal olanağı yaşamanızı sağlamaktadır.

Ankara

İzmir

İzmir özellikle büyüklüğü, denizi, sosyal aktivitesi ve Türkiye’de yaşanabilecek en modern şehirlerden biri olması nedeniyle öğrenciler tarafından oldukça rağbet görmektedir. İstanbul’a nazaran daha düşük nüfusu daha yaşanılabilir olması ve Atatürkçü insanların fazla olması nedeniyle İzmir bizce listemizde yer alan en güzel üniversite okunacak şehirlerin başında gelmektedir.

İzmir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.