Merhabalar, Evet yine ben ve bir Türkiye Meselesi. Bu sefer ki konumuz son zamanlarda ki Anti-Türk yanlılarının artmış ve gösterilerinde oldukça fazla olduğu bir Türkiye! Hani bilir misiniz bilmem ama “Truva Atı” vardır. Bunu yapanlar karşı tarafı çökertmek için içine asker tıkıp hediye diye yutturmuştu. Evet bunu biz biliyoruz da hala bu çağda ‘Avrupayı Yakalamaya’ çalışanlar bunu bilmeden diyorlar ki “Türkiye Muasır Medeniyetin Üstüne Çıkacaktır!”. Bunu söylüyenlere bir mesajım var (Atatürk hariç o 1 yılda 10 yıl ilerletti)

——

“Hani be nereye çıkmışız ben daha sokaktaydım şimdide sokaktayım hani lan çıktığımız merdiven nerde basamakları? Hani ilk basamağı nerde? Bizim çıktığımız yok kardeşim biz iniyoruz hatta 4’er 4’er iniyoruz. Bazıları da indiğimiz merdiven basamaklarına yağ sürüyor biz her seferinde fark ediyoruz ama fark edemezsek n’olucak sadece ayağımız mı kayıcak? Yoksa bütün beyin yarılıp ortaya kanlar mı akıcak ? Hatta birde şiir yazdım şimdi yazdım daha buyurun:

Adaletin vurduğu tokat acımaz derler

Bu lafı söylüyen herkese

En az 10 yıl verirler

Var mı hala adaletsiz yerler ?

Ey Türk Çalış Güven ve İnan!

Kimseye ve Hiç kimseye Kalma Hayran!

Muhatap olana şöyle olsun Nâran!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

——

İşte uyduruktan yazdığım birkaç şiir daha :D ama siz sakın gülmeyin vakit geldiğinde gülen belli olucak. Siz de biliyorsunuz ki Türkler takım tutar gibi Parti tutuyor. Hatta geçen oylama bir yaşlı teyzeye sormuştum sen kime oy veriyorsun diye? Bana ‘AKP’ dedi ben de ‘öyle değil kim başbakan olsun?’  dedim bana ‘Ne bileyim oğul bize dediler 3. 5. Sıraya mühür basıcan bizde bastık suç bizim mi?’ bende o gün bugün düşünüyorum biz gerçekten Türk’müyüz?

5 YORUMLAR

  1. guzel yazi kendine haksizlik etme, siirde guzel.. Ancak hukumetin sosyal hayati duzenlemesi gerekirken, askerle, yargiyla ugrasmasi cok komik.. bunlar arasinda olanlarida gormuyorlar..

  2. En alttaki satır çok doğru bence ben aynı olayı rastgeldim geçen seçim zamanlarında akp teskilatı’ sakarya’dan adam toplayıp izmite gitti neden kalabalık olsun diye hep susarak buralara geldik.. herkes biliyor ama neden neden yani neyse çok iyi bir yazı olmus eline sağlık..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.