Dekorasyon [Keşfet] - Dekorasyon resimleri, öneriler ve örnekler 4576

turk-ekonomisi-icik1Avrupa,daki ekonomik kriz: Yıllardır Afrika,nın ümüğünü sıkıp sömürmüş bu devletler şu an geçmiş dönemlerdeki ekonimik zenginliğin boş kasasının foseptik çukuruna düşmüş kendi kendini yemeyi beklemekte. Avrupa geneline bakıldığında sadece Almanya,nın diğer ülkelere nazaran güçlü oladuğunu görürürz. Ekonomik krizin etkilerinden ne yapsa kurtulamayan Portekiz,de halk gece gündüz protestolar yapmakta lakin; seslerini asla duyuramamaktalar (ilgi göstermiyor iki yüzlü kapitalizmin uşağı basın) Bu gelen krizlerle sosyal refahın sonunun geldiği anlaşılınca çesitli Avrupa ülkelerinde insanlar, içerisinde bulundugu ekonomik krize yenik düşerken bundan kurtulmanın doğru yolunu intihar olarak seçmekteler. Şu an bütün AB ülkeleri bu derin krize bir çözüm yolu ararlarken, küresel güç sıfatlarını da kaybetmekteler.
Portekiz,in en büyük sendika konfederasyonu CGTP’nin Genel Sekreteri Arménio Carlos, Kendi adımıza Portekizli işçilere, emeklilere ve kamu görevlilerine yapılan acımasız saldırı yapıldığını bunu hükümet çevreleri ya da AIH önemsemediğini demektedir. Yani AIH, AB içindeki bu şiddet olaylarına göz yummaktadır, hiç bir uyarı ve yaptırım yapılmamaktadır. Oysa Türkiye ve diğer ülkelerdeki her tür şiddet içeren olaylara “Kıyamet Kopuyor” dercesine yaygara yapmaktan da geri kalmamaktadır.
İspanya,da durum hiç te iç açıcı değil. Hükümetin ekonomik krize çare bulabilmek için yabancıların yatırımlarını arttırmak ve daha cazip hale getirmek için ev alan herkese 10 yıl vatandaşlık veriyor. Lüks evlere el konuyor. Turizm sektörüne canlılığı artırabilmek için fiyatlarda düşürüm yapıyor. İspanyada işsizlik yüzde 11 civarlarında seyrediyor. Protestolar burada da hiç eksik olmuyor ve polis bildigini okuyor. İspanyol halkının psikolojisi bozuk bu çıkmaz yolun sonunda çareler aramaktadırlar.
İflasın eşiğindeki Yunanistan’da siyaset cehennem gibi, halk sefaletle boğuşuyor, sokaklar savaş alanı gibi. Psikolojisi iyice bozulmus yunan halkında da intihar vakaları görülmekte. Önüne gelenden para uman bir dilenciden farkı yok komşumuzun hali. Yunanistan da, yüksek doğalgaz ve petrol fiyatları nedeni ile Yunanlılar ısınmak için ormanları kesmeye başladı. Yunanistan,ın en son aldığı önlem Yunan Televizyonunu kapatma kararı oldu. Binlerce basın kurum çalışanı işsiz kaldı.19 yüzyılın süper devleti olan İngilterenin Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, 35 yıl aradan sonra kredi notunu “AAA”dan, “Aa1″e indirdi. İşsizlik 8 civarinda. Çok sık çesitli protestoların olduğu özgürlüklerin kısıtlandığı ingiltere,de polis acımasız ve gaddarca önlemler almakta ve demokrasiyi kendi çıkarları doğrultusunda uygulamakta yabancı basına yayın kısıtlamaları getirilmektedir (bunun en son örneği Türk basınına canlı yayın yasağı getirilmesi).
Fransa’da iş piyasasının durgun olması, küresel ekonomik krizin devam etmesi konjonktürün gerilemesi işsiz sayısını artırıyor. 2012 yılında Fransa ekonomisi ‘kara yıl’ ilan edilirken işsiz sayısı 3 milyon 200 binelere kadar çıktı. Avrupa Birliği müktesebatında asla ayrımcılık yok biliriz ve öyle yayğara yapılır ama Fransa Romanları kovdu AIH ve AB buna sessiz kalmakta yetindi.
Gelelim son on yılın Dünyada yıdızı gün geçtikce parlayan Türkiye,ye. Kim ne derse desin Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma programı ile adeta şaha kalkmıştır. Kararlı siyasetcilerin istikrarı saglam temellere dayandırılan plan-projeleri ile güvenle yol alarak bu refah günlerine gelmiştir.
Ve Türkiye: TÜİK, yılın ilk çeyreğinde büyüme hızını yüzde 3 olarak hesapladı. Milli gelir ise ilk çeyrekte, cari fiyatlarla 357 milyar 854 milyon lira olarak gerçekleşti. 2013 yılının birinci üç aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre gayri safi yurtiçi hasıla sabit fiyatlarla 28 milyar 75 milyon lira düzeyinde gerçekleşti. Ocak-Mart döneminde gayri safi yurtiçi hasıla bir önceki yılın aynı dönemine göre cari fiyatlarla yüzde 9,5’lik artışla 357 milyar 854 milyon lira oldu. Türkiye ekonomisi 1 trilyon dolara yaklaşacak. Böyle hızlı bir gelişme biz Türkler için sevinç kaynagı olmalı. Daha on yillar önce uluslararası para kurumlarından paralar dilendiğimiz günleri unutmamak gerek. Türkiye,nin bu derece hızlı kalkınmasını destekleyen ve anlayan, Dünya Müslüman Alimler Birliği, Türk halkına Erdoğan hükümeti etrafında kenetlenme ve imza attığı başarıları koruma çağrısı yaptı. Hatta; Macaristan’ın AB ve IMF’den Sorumlu Bakanı Varga: “Avrupa’daki krize rağmen, Türk ekonomisinin başarıyla ilerlemesini kıskanarak izliyoruz” dedi. Türkiye’de faaliyet gösteren İngiliz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melvin Cottrell, Avrupa ekonomisi yerinde sayarken Türkiye’nin tek başına büyüdüğünü belirterek, “Bütün Avrupa Türkiye’nin büyümesini kıskançlıkla izliyor.” dedi. Dünya Bankası uzmanı Ridao-Cano, Türkiye’yi kıskanarak izlediğini söyledi.
Erdoğan ve hükümetinin başarıları halkı ve dünyayı etkiler hale gelince yenilgi psikolojisi yaşayan insanlar muhalefetin kör-topal yürüdüğü bataklıklarda serap görmeye başladılar ve eski oyunları sahneye koymaya çalışsalar da buna akıllı hükümet ve üyeleri sağduyu ile bertaraf etmişlerdir. Türkiye mor gecelerde bir “ay” gibi “halesi” ile çevresini ışıtmaktadır.

Araştırma: Yakup İcik

3 YORUMLAR

 1. Bunlar ne sandılar kendilerini? Türkiye,nin Küresel Güç olma yoluna engel olma çabalarından başka bir şey değidir bu illegal göstericilerin yaptıkları. Geçmişte olan bitenleri algılayıp analiz edebilecek AKP karşıtı zir-zop bu sağlıksız göstericiler ve onu destekleyen zavallılar seçimlerde varlık haklarını kaybetmişlerdir ki önümüzdeki seçimlerinde gidin sandığa eğer gücünüz yetiyorsa demokrasi, özgürlük diye zırvalıyorsunuz madem demokratik kurallar çerçevesinde kullanın oylarınızı ve görün yaşamak istediğiniz gününüzü. Bir çok iki yüzlü, yalancı ve etkinliklerini yitirmiş ve de tüyü dökülmüş horozlar gibi cıyaklayan yazılı basın eylemcilarin isteklerini sıralıyorlar güya 4 tane oysa; dört degil!

  İsteklerine bakın lüften!

  1: Gezi parkı park olarak kalmalıdır. Taksim gezi parkına Topçu Kışlası veya herhangi bir bina yapılmamalıdır. Proje iptal edilmelidir.
  2: Atatürk Kültür Merkezinin yıkılmasına ilişkin girişimler durdurulsun.
  3: Ankara, İstanbul ve Hatay şehirlerindeki vali ve emniyet müdürü görevden alınsın.
  4: Gaz bombası ve benzeri materyaller kullanılmasın.
  5: Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın.
  6: Tüm meydanlar kamusal gösteriye açılsın
  7: 3.köprü yapılmasın!
  8: HES(Hidro Elektrik Santrali) yapılmasın.
  9: Alevi yurttaşların talepleri kabul edilsin.
  10: Kanal İstanbul Açılmasın!
  11: 3.Hava yolu yapılmasın!


  Bu istekler kime hizmet ediyor acaba? soruyorum…

  • 9. madde haric hepsi sacmaligin daniskasi bence (Alevi degil sunniyim ama din ozgurlugune inanirim). Ayrica Ataturk kultur merkezi yikilmayacak genisletilecek diye biliyorum. Burda amac bellidir, mydanlarda ki herkesi cahil olarak goruyorum. Hak arama yolu polisle yada devlet buyukleriyle savasmak degil, sandiktir.. bundan gerisi Turkiye Cumhuriyetine hakarettir, saldiridir..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.