Günaydın Mesajları - Yazılı Günaydın Mesajları 71

Güneydoğu’da yıllardır süren bölücü faaliyetlerin arkasında Marksist-Leninist-Komünist ideoloji vardır. Bu ideoloji, Darwinizm’den kaynak bulur; bu teori olmadan terörün hayat sahası bulması imkânsızdır. Bu yüzden öncelikli olarak Darwinizm fikren yok edilmelidir. PKK, Darwinizm ve materyalizm olmadan komünist propaganda yapamaz. Komünist propaganda yapamayınca taraftar bulamaz. Taraftar bulamayınca da gücünü kaybeder ve yok olur.

Darwinizm bölücü terörün gıdasıdır. Bu ideolojinin yalanlarına göre, hayat bir mücadele ve savaş yeridir. Yaşayabilmek için savaşmak ve bu savaşı kazanmak gereklidir. İnsanlık tarihinin bir çatışmadan ibaret olduğunu ve gelişmenin ancak savaşla mümkün olduğunu ileri süren komünizm, bu temelsiz iddiadan kaynak bulur; bu telkinlerle beslenir.

PKK din ahlakına karşıdır; din ahlakına düşman olarak eğitilen, vicdandan yoksun örgüt üyeleri, dindar Doğu insanının güvenliği için de büyük tehdittir. PKK, örgüt üyelerine öncelikle diyalektik materyalizm ve bu felsefenin temeli olan Darwinizm eğitimi vermektedir. Bu yüzden anti-Darwinist, anti-materyalist, anti-komünist propaganda şarttır.


Bölücü Örgüt Elebaşının Darwinist Görüşleri

İlkel komünal topluluk dönemi, insanlığın hayvanlar aleminden koparak tarih sahnesine çıktığı, son derece geri üretim güçleri ve bu temelde şekillenmiş basit üretim ilişkilerinin hüküm sürdüğü bir aşamayı ifade eder. (Kürt Hümanizmi ve Yeni İnsan, İstanbul, Nisan 2001, s.25)

Başlangıçta insanın kendine yakın hayvan türlerinden pek farkı yoktur. Doğada hazır bulduklarını yer, ağaçlar üzerinde ve kavuklarda örgütsüz bir şekilde barınır. Ama düşünme ve konuşma yetisini kazanmasıyla birlikte, yiyecek toplamada, diğer hayvanlara karşı kendini savunmada, doğal afetlere karşı kendini korumada, bazı ilkel taş araçları geliştirmek ve hemcinsleriyle dayanışma içine girmek kaçınılmaz olur. Bu aşamaya kadar, hayvanlar arasında geçerli olan; biyolojinin evrimler kanunu hüküm sürmektedir. (Kürt Hümanizmi ve Yeni İnsan, İstanbul, Nisan 2001, s.13)

Hayvanın en ileri sosyalleşmiş biçimi insandır. En vahşi hayvandır insan, en acımasız hayvandır. (Kürt Hümanizmi ve Yeni İnsan, İstanbul, Nisan 2001, s.106)


Bölücü Örgüt Elebaşının Komünist Görüşleri

Lenin 1900’de ne ise ben de 21. yüzyıl sosyalizmini temsil ediyorum, reel sosyalizmle savaşarak, emperyalizmle savaşarak yeni sosyalizmi inşa ediyorum. (Özgür Yaşamla Diyaloglar, s. 201)


PKK, Marksizm-Leninizm geleneğine uygun bir gelişme yaşamıştır. Bundan sonrası açık ki etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan bu miras üzerine şekillenecektir. (Kürdistan’da Halk Kahramanlığı, s.78)

Bizim ortamımızda sosyalizmin ve komünizmin ölçüleri egemendir. Sosyalizmde herkese emeği kadar verilir. Bu, parti (PKK) içinde de geçerlidir. Bu, komünist toplumun kuruluşuna kadar da geçerli olacaktır. (Tasfiyeciliğin Tasfiyesi, s.153)


Bölücü Örgüt Elebaşının Allah ve Dine Dair Görüşleri

(Allah’ı tenzih eder, yüceltirim.)

Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum. (Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)


Tek tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, Allah, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür. (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)


Allah bir nevi ortaçağın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir. (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)


Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur. (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)


Sonuç Olarak;

Sözü edilen mücadele kapsamında somut adımlar atılmalıdır. İnsanlara sorumsuz bir hayvan olmadıkları, Allah’ın yarattığı, ahirette yaptıklarından hesap verecek bireyler olduklarını anlatmak gerekmektedir. Bu konuda çeşitli kurumlara da sorumluluklar düşmektedir.


Atılacak somut adımlar sonucu, ideolojisi kalmayan bir örgütün taraftar toplaması, eylem yapması mümkün olamayacaktır.
PKK’nın ideolojik temellerini doğru teşhis etmek ve bunu kitlelere duyurmak, yapılacak fikir mücadelesinin ilk adımıdır. Terör örgütünün yoğun propagandasına maruz kalan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki Türk ve Kürt vatandaşlarımız, Allah inancı taşıyan dindar insanlardır. Bu nedenle PKK’nın ideolojik kaynağının deşifre edilmesi çok önemlidir. Çünkü Yüce Allah’a imanın, peygamber sevgisinin, vatan aşkının ve Kur’an ahlakının gerçek anlamda yaşandığı yerde bölücü terör yol bulamayacaktır.

7 YORUMLAR

 1. Darwinizmi ve materyalizmi elbette pkk yada Öcalan benimsemiş olabilir ama evrim kuramına inanan ve materyalist biri olarak şunu sormak istiyorum pkk yada Öcalan evrimeme inandığı için yada materyalist olduğu için mi kötü yoksa kötüler onun için inandıkları şeylerde kötü mü?

  Bunun aynısı hizbullah yada el-kaide içinde geçerlimi?

  Neredeyse bir balina kitabını okumanızı evrim teorisini anlamaya çalışmanızı tavsiye ederim. Anti-Komünizm probagandası yapmadan önce bilimin neler dediğini dinleyin.

  Bu yazıyı okuyunca 80lerde yayınlanan bi sahafta tesadüfen karşılaştığım “Ülkücüye Notlar” kitapcığı geldi aklıma, kitap şu cümleyle başlıyordu “Yahudi Marx yalan söylüyor”. Yani kitabın yazarıda Marx yahudidir dedikleri yanlıştır demeye getirip anlamadığı bi çok iktisat teorisini kendince çürütüyordu.

  ulaş aydemir üstün arkadaş belki bunları söylemek istedi…

 2. Sayin ali bey, cumlenizde bir yanlis var, iyiler onun icin inandiklari seylerde kotumu ? seklinde degistirirsek daha manali olacaktir. Cunku burada savastiklari dusunce tarzi kendilerine gore kotu gorunebilir ama gercek yasamda ve hayatta tamamiyle sosyal hayatin iyileridir.

  hizbullah yada el kaide, ikiside benim icin teror orgutudur, inandiklari savunduklari sey herne olursa olsun mutlaka altinda menfaat yada bir seye olan arzulari yatmistir. baskalarina islamin sekli olarak yansiyabilir ancak temelde asla bu sekilde yorumlanmamali, teror orgutleri her ne olursa olsun amaclari ne olursa olsun, insanlik adina kotu seyler yapiyorsa bu onlari kesinlikle hakli cikarmaz..
  Evrim Teorisi, sizinde dediginiz gibi bir teoridir, gorusunuz beni ilgilendirmez, saygi duyarim tabiki, ama daha teoriden ileriye gitmesi ve gercekten inanmamiz icin onun kanitlanmasi gerekir, materyalist kavramda bilimin 100% dogrulama yapmasi gerekir dusuncesindeyim.

  ulkucu sayilirim sahsen ama kesinlikle suanda mhp gibi bir partinin dusuncelerini tasvip etmiyorum ve gercekten ne yapmaya calistiklarinida anlamamis degilim. Bana ogretildigi gibi ulkucu, milliyetcidir kavramini benimsedigim icin, milleztimin iyiligi benim icinde en dogru olandir, bu referandumda evet oyu kullanacagim gercegi kadar gercektir.

  ulas bey beni ilgilendirmiyor, kendi gorusudur, ama bir siteye sen busun, soylesin diyerek laf atip, konuyu acmamak kendi saygisizligidir, ayrica sitemizde de makaleleri vardir, sahsen uzuldum cunku herzeaman kisilerin dusuncelerine, makalelerine saygi duyduk o yonde de yayina aldik. hic bir zman kucumsemedik kimseyi. Kendisinin yaptigi bence terbiyesizlik, kendisi nasil yorumlar bilemiyorum, yazarsa gorecegiz..

  Biraz fazla uzattim kusura bakmayin ama baskalarinin iyileri sizin kotuleriniz ise ve bu kotulerde insanlar oluyorsa, masum kisiler katlediliyorsa gercek kotuyu yanlis yerde ariyorlardir, aynaya bakmalari yeterlidir..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.