Pokemon resimleri - Pokemon Go karakter resimleri ve isimleri 655

İslam Barış Dinidir

Peygamber Efendimiz (sav) dini, gittiğiniz yol, diye açıklamaktadır. İslam en kusursuz dindir. Çünkü sadece Allah (cc) tarafından indirilmiştir ve saflığı korunmuştur. Komünizm, faşizm, materyalizm de çürük temellere dayandırılmış birer dindir. İnsanlar ayette de bildirildiği gibi, acizdir, eksiktir. Birisi çok akıllı olabilir, çok zeki, derin kavrayışa sahip olabilir ama Allah sonsuz akıldır, sonsuz bilgidir. Bu da seçilecek yolun en doğru, en isabetli, en akılcı olanının İslam olduğunu en kesin delillerle göstermektedir.

İslam dini; güzelliği , bilimi ve sanatı teşvik eder. Ayetler de görmez misiniz, bakmaz mısınız, düşünmez misiniz, ifadeleriyle derin kavramayı, akılcılığı, derin düşünmenin önemini vurgular ve emreder. Allah’tan en çok ilim sahiplerinin hakkıyla korktuğunu vurgular. Peki ilim sahipleri kimlerdir? Bediüzzaman gibi, İmam Rabbani, İmam Gazali gibi bilginlerdir, araştırma yapanlar,  bilimde Allah’ı bulanlar, iman hakikatlerini, Kuran mucizelerine şahitlik edenlerdir. Aynı zamanda, sadece müslümanlarla sınırlı kalmayan tüm ehli kitap için, müşrikler için sevgiyi, şevkati, merhameti, sabrı, koruyuculuğu da emretmiştir. Arapça’da İslam ‘silm’ kökünden gelir, yani barış, esenlik demektir. Allah’ın yarattığı her kul için barış. Bakara Suresi’nin 208. ayetinde şu şekilde buyrulmaktadır: “Ey iman edenler, hepiniz topluca “barış ve güvenliğe (Silm’e, İslam’a) girin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır.””

Bu yüzyılda şeytanın insanlar üzerinde ki en büyük oyunuda, terörü İslam ile bağdaştırması ve gazetelerle, dergilerle, reklamlarla yahut filmlerle sürekli gündeme getirip telkinle bunu insanlara empoze etmesidir. Sadece bununlada yetinmeyip ayetleri çarpıtarak bunun Kuran’da da söylenildiğini söylemeleridir. Bunlardan bir tanesi Hac Suresi’nin 78. ayetinde de geçen cehd etmek kelimesidir. “Allah adına gerektiği gibi cehd edin (çaba harcayın). “ Yobazlar, münafıklar cehd edini, öldürmek, zorlamak, bombalamak şeklinde yorumlamaktadır. Halbuki bu çok samimiyetsiz bir ifadedir. Bakara Suresi’nin 256. ayetinde “Dinde zorlama (ve baskı) yoktur.” buyrulmuştur. Kafirler bu ifadelerle hem Kuran’ın kendi içinde çeliştiğini hemde İslam’ın şiddet dini olduğu telkinini yapmaktadırlar. Halbuki, cehd etmek, çaba harcamak demektir. Güzel öğütle çağırmak, zorlamadan en güzel şeklde tebliğ etmek demektir.

Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin yolundan sapanı bilendir ve hidayete ereni de bilendir. (Nahl Suresi, 125)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.