Komik resimli yazılar facebook 161

Her insan bir dünyadır keşfetmeyi bilenlere. Bu dünya öyle bir labirent ki  ya içinde  kaybolursun yada  sonuca gidersin. Aslında  şu dünyada bütün hastalıklar dinseldir.Dinsel derken;insanın inancını  yaşamamasıdır. İnsanlar  hep bir şeylere   inanmıştır ve inanma gereği duymuştur. Kimileri ateşe taparken kimileri  tabiata tapmış kimileride doğaüstü olaylara tapmıştır. Ne zamanki   bu insanlar içlerindeki inanca tapmamış orada hastalıklar başlamış. Hastalıklar derken  bütün hastalıkların kaynağı; strestir.Bu streste şu şekilde oluşur;İnsan birşeylere inanır  ve inandığı gibi yaşamazsa  bir boşluk oluşur. Bu boşluk, büyür büyür koca bir gayya olur insanı içine çeker.

Eğer insanlar stresli  olursa genimizdeki en zayıf  noktamız hastalanır. Bu bilimsel olarak  kanıtlanmış.Örneğin, A kan grubuna sahip insanlar  mide kanserine  daha çabuk yakalanır yani genetik  olarak zayıf yanımızı stres etkileyerek  hastalıklara neden olur.

İnandığımız dini tam olarak yaşarsak hastalıklar oluşmaz.. Nasıl mı? Şöyleki biz dinimizi yaşarsak gönlümüz ve kalbimiz huzur bulur. Hİçbir şekilde ne kimsenin gıybetini yaparız. Bu sayede halkımız birbiriyle daha kaynaşmış olur. Nede hırsızlık , canilik vb. kötü alışkanlılar olur.

Zengin , fakire el uzatarak fakirin nefretini çekmemiş olur bu sayede insanlar mesut olur.Ülkemizde hem hastalıklar hemde  suçlar olmamışolur. Bence hep beraber  hangi dine inanırsak inanalım. O inandığımız  inancın gereğini  yapalım.Bütün dertten , tasadan kurtulalım.

Haydi gelin inancımıza, inanalım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.