Başlığa baktınız ve direk ilginizi çekti.Çünkü orada bir küfür var ve bizim milletimiz böyle şeylere baya ilgili.Ve küfürün hepsini de yazamadım sadece baş harfini yazabildim geri kalanı “****” şeklinde.İşte bu da ülkemizin düşünce özgürlüğü.Sizin o başlığı görüp anında tıklamanız da bu ülkede ne kadar boş yaşadığımızın bir kanıtı.

Başlığımın yazımla bir alakası yok.Ne ” O***** ” ilgili bir şeyden bahsedeceğim ne onunla ilgili görüşlerimi yazacağım.Bu sizin birazda kendinizi artık aynada görmenin vakti geldiğini göstermek içindi.

Biz nasıl bir ülkeysek bir inşaat olduğunda 20-30 kişi toplanıp onu izleyebiliyoruz veya bir kavga çıktığında gülerek izleyebiliyoruz hatta keşke kavga çıksa da izlesek diye dua edenlerimiz bile var.

Biz o kadar boş bir milletiz ki bilmediğimiz bir konuda bir profesör gibi bildiğimizi düşünüyoruz ve utanmadan bunun üstünde tartışıyoruz.

Dediklerimden alınmayın o milletin içinde bende varım ve bende boş bir insanım.2-3 kitap okudum, buraya bir şeyler karaladım diye dolu insan olmuyorum esas dolu insan bizler değil sokakta mendil satan, simit satan, günde 18-20 saat çalışan o ” insanlar “.

Onlar hepimizden insan, hepimizden bilgili, hepimizden dolu yaşıyor hayatı.Tamam belki çoğumuz kadar paraları yok ama onlar hayatı tadan (iyi veya kötü anlamda) tek insanlar.

Yoldan yanlarından geçerken o narin ellerinizi cebinize sokun da biraz para verin onlara.Emin olun onlarında mutlu olmaya hakları var.

Ve unutmayın aynaya bakmak utanç verici değildir bakmayıp kendini yüksek görmek utanç vericidir.Saygılar efendim.

 

ALPER YURTSEVER

 

3 YORUMLAR

  1. Guzel konu ama atladigin bir noktada onlar calisiyor ve paralari var :) Guldugume bakma, calismayan, is bulamanlar icinde konu acabilirsen sevinirim, cunku hayat cok enteresan, kapitalizm cok b**tan bir olay, degismesi sart…

  2. sevgili alper! objektiv degil de öznel olarak konulara bir bakisacisi aksolan. detaylari baz alirken degeryargilar önyargilardan arindirilmis olarak gözününde bulundurulmali. aslinda ” aynaya bakmak utanç verici değildir, bakmayıp kendini yüksek görmek utanç vericidir” sözün ne anlatmak istedigini acikliyor. sevgiler

  3. Onlar dedikleriniz kimler? Siz bu yaziniz da onlar demekle en büyük hatayi yapmissiniz efendim. “Onlar ve sizler”. (?) Onlar demeden önce siz kimsiniz bunu da iyice sorgulamaniz gerekirdi oysa.

    Neden para vermem gerekiyor? Demek istediginiz; 18-20 saat calisanlarin cepleri bos mudur?

    Ve son sözüm ” biz bos bir milletiz” demenize olacak…
    Siz kendinizi bos görüyor olabilirsiniz, fakat Türkiye’yi genelleyip biz bos bir milletiz deme hakkiniz yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.