Birtakım haber kaynaklarında verilen ülkücüler Kürtlere saldırdı haberi, her ne hikmetse pkk yandaşları ülkücülere saldırdığında solcular sağcılarla çatıştı şeklinde değişiyor. Anlatım biçimi yani. Gözlemlerime dayanarak söylüyorum bunu. Bu ülkede sol kavramının ardına sığınan birtakım insanlar mevcut. Ve senelerdir insanımızı birbirine düşürmekten zerre utanç duymadılar. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Ortadoğu Teknik Üniversitesinde yaşanan olaylar bu ülkede hala Türk solunun, yani gerçek Türk solunun var olduğunu bir kez daha gösterdi. Hiç kimse kavga yanlısı değil elbette. Fakat devletin üniversitesinde bölücülük yapmak hiç kimsenin haddi olamaz. Gereken tepkiyi Türk solcuları en iyi şekilde göstermiştir. Öyle ki ODTÜ’de Tkp ve Bdp’ mi çatıştı yok canım olmaz öyle şey diyen insanlar gördüm olayın hemen ardından. Ne yani dedim onlara hani ikisi aynı değildi, ayrı oluşumlarda fikir ayrılıkları söz konusu olamaz mı?

Muğla’da yaşanan olaylar bahsettiğim konuda en büyük örneği oluşturuyor. Olaylar hakkında söylenen senaryolar çeşitli. Güvenlik görevlileri eminim ki olayın nasıl cereyan ettiği konusunda bir yargıya varmışlardır. Ancak işin ilginç tarafı, öğrencilerden oluşan bu grubun çevredeki işyerlerine ve etrafa taşlı saldırılarda bulunmasıdır. Masum öğrenci maskesi ardına saklanarak şiddet yanlısı tavır sergileyen bu kişiler öğrenci olamaz, hele ki Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde. Aynı şeyler bu kişilere kurşun sıkan kişiler içinde geçerli. Ancak bana hiçbir birey her ne olursa olsun sivil yaşama zarar vermenin haklılığını savunamaz.

Bu kişilerin amacı gayet açık. Ve ne yazık ki hala kendilerini sol görüş içerisinde olarak nitelendiriyorlar. Kimseyi kandıramıyorsunuz artık, buna inanın. Ülkenin bölünmesi yönünde çığırtkanlık yapanlar faşist olmuyor da, nedense ülkesine laf atan kişilerin karşısında duranlar faşist damgası yiyor sağcı solcu fark etmeden.

Şu soruyu soruyorum sizlere, huzuru bozan sözde Kürt halkının savunuculuğunu yaptığını söyleyen kitlelere. Ortalığı karıştırarak sivil yaşama zarar verecek tek bir hamleye herhangi bir doğu ilinde bu yaşananların dörtte biri yaşansa ne gibi tepkiler ortaya koyulurdu halk tarafından. O yüzden elinizi başınızın üstüne koyarak düşünün. Bırakın artık ezilmiş halk senaryolarını sürdürmeyi. Bu ülkede herkes eşittir ve öyle kalacaktır. Ayrımcılığı yapanlar, üniversiteli gençlerin beynini yıkayanlar bu ülkedeki en büyük hain ve suçlulardır, bizim gibi gençler ise sadece piyonlar…

4 YORUMLAR

  1. gerçekten çok olumlu ve yerinde bir yazı olmuş arkadaşım. türkiye solu, sözde anti solcu karşı devrimci itlerle mücadele etmeyi kendine ilke edinmiştir zaten. ancak günümüze kadar kapitalist türkiye öyle iyi çalışmış bir durumdaki insanlar, yok cem gariboğlu yok cami imamı yok ergenekon, yok kürt türk ermeni v.s lerle uyutulmuş resmen. yani bu durum yüzünden sahte solcular insanların gözüne çarpmıyo.

    yazılarımızla tepkilerimizi sürdürmek dileğimle kardeşim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.