Son zamanlarda ülkemizde artan çocuk tecavüzleri ile gündeme gelen kimyasal hadım hakkında tüm merak edilenleri derledik. 

Türkiye geçtiğimiz aylarda yapılan dünyanın en tehlikeli ülkeleri sıralamasında 15.sırada yer almıştı. Bu sıralamaya girmenin en büyük nedeni ise çocuk tecavüzleri olmuştu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Leyla ve Eylül’ün uğradığı kötü olaylardan sonra bir süredir gündemde olan kimyasal hadım tekrar konuşulmaya başlandı. Çocuklara, hayvanlara ve kadınlara tecavüz edenler için uygulanacak kimyasal hadım günümüzde birçok ülkede yıllardır uygulanıyor. Hadım cerrahi ve kimyasal olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Kimyasal Hadım

Cerrahi Hadım Nedir?

Cerrahi hadımda testisler ameliyat ile alınmaktadır. Er bezi ve testisteler testesteron hormonu üretmektedir. Bunların cerrahi işlem ile alınması hem fiziki hem de kimyasal olarak erkeğin kısırlaştırılmasını sağlamaktadır.Geçmiş yıllarda hadım tercihi hep cerrahi olandan yana kullanılıyordur. Şimdilerde ise kimyasal hadım yani ilaç ile üreme hormonlarını etkisiz etme yöntemi kullanılıyor.

Kimyasal Hadım Nedir?

Baya uzun bir süredir birçok ülkede özellikle belli bir yaşın altındaki çocuklara yapılan tecavüz ve tacizlerde uygulanan kimyasal hadım kısırlaştırma olarak özetlenebilir. Kimyasal hadım ile erkek hormonu olan testesteronu durdurmaktadır. Kimyasal hadım sayesinde cinsel istekler de ortadan kalkmaktadır. Fakat bir insanın zihni sapkın ise kimyasal hadım ne kadar işe yarar bu konu baya tartışılır. Sonuçta tecavüzcüler sadece çocuklara cinsel istismarda bulunmuyor üstüne onlara işkence ederek öldürüyorlar. Bu durumda aslında çoğu kişinin aklında kimyasal hadım gerçekten tecavüzcüleri durduracak mı sorusu endişe yaratıyor.

Kimyasal Hadım Kimlere Uygulanacak?

Meclisin ve Türkiye’nin gündeminde olan kimyasal hadım pedofili olan kişilere uygulanacak. Türkiye’de çocuk tecavüzlerinin artması ve her geçen gün dinmek bilmeyen istismar olaylarının gündemde olması kimyasal hadım isteyenlerin sayısın da arttırdı. Ayrıca kimyasal hadım daha önce cinsel istismar suçundan cezaevine girip sonra serbest bırakılan kişileri de kapsayacak. Bu kişiler denetim altında olacak ve en ufak tecavüz eğiliminde cezasını çekecek. Kimyasal hadım;

  • Kız çocuk tecavüzcülerine,
  • Erkek çocuk tecavüzcülerine,
  • Hayvan tecavüzcülerine,
  • Kadınlara tecavüz eden kişilere yeni yasal uygulama ile birlikte kimyasal hadım uygulanacak.

Bilinçlendirme açısından unutmamalıyız ki her birimiz bir bireyiz ve ülkemize karşı sorumluluklarımız var. Ülkemiz için ne yapabiliriz sorusunun en temel cevabı terbiyeli, hayırlı, vicdanlı insanlar yetiştirmemiz gerektiğidir. Şuan anne baba olanlara en büyük tavsiyemiz çocuğunuzu yetiştirirken dikkat edin. Yetiştirdiğiniz çocuklar ilerde küçük çocuklara, hayvanlara veya kadınlara tecavüz edip işkence yapacak bireylere dönüşmesinler. Hatta olayı özetlemek gerekirse çocuk büyütecek aklınız, paranız, terbiyeniz, ahlakınız yok ise cinsel zevkleriniz için lütfen üremeyin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.