Garipolay

Herkes hücum edecek biliyorum. Yanlışlıklar yapıldığını, hatayı hata ile örtbas etmemin ne kadar yanlış olduğunu, böyle bir olayın savunulacak hiç bir tarafının olmadığını da biliyorum. Katliamın ne kadar kötü olduğunu çok iyi biliyorum. Ama olaya medya dahil hiç bir basın yayın organının bakmadığı taraftan bakmak istiyorum. HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?  Biliyorsunuz Nasreddin Hocanın evine hırsız girmiş. Eşeği çalınmış ve gelişen olaylar şöyle devam etmiş.

Birisi :

– Hocam demis niye ahirin kapisina iyi bir kilit takmadin sanki ?

Bir baskasi :

– Evine hirsiz giriyor da senin nasil haberin olmuyor ? diye konusmus.

Bir digeri de :

– Hocam demis, kusura bakma ama esegin çalinmasina en büyük sebep yine sensin. Çünkü dogru dürüst bir ahirin bile yok. Nerden baksan dökülüyor. Hoca kizmis :

– Yahu demis, iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi ?

Hirsizin hiç mi suçu yok !!!

şimdi sorulacak neden bahsediyorsun? Malumunuz üzere gencecik bir kız daha ömrünün baharında yine genç bir delikanlı tarafından feci bir şekilde katledildi. Hepimiz üzüldük. Başarılı, çalışkan ve kendi adına açılan web sitesinde epey kültürlü biri olduğunu da gördük.  İnternetle içiçe olanlar veya sürekli haber izleyenler görmüşlerdir. Malumunuz genç kızımızın o delikanlı ile çekilen resimleri ne hikmetse hep karanlıkta ve büyük ihtimalle geceleri çekilmiş. Olayda zaten gece oldu. Peki konuya eklediğimiz fıkra ile bunu nasıl birleştirelim. Biliyorsunuz ki biz örf ve adetlerimize bağlı bir toplumuz. Geceyarılarında kızımızı başka yerlerde görmeye pek alışık değiliz. Hal böyle olunca suçun yarısı zaten ebeveynlere düşüyor. Diyelimki o genç bu kızla evlendi. Kızın ailesi mutlu olacak ve varlıkli bir aile ile dünür olmanın gururunu yaşayacaklarmıydı yoksa kızlarını olaki kurtuldu bir daha o gencin yanına ve evine gitmelerine mani olacaklarmıydı.  Esasen bunları yazmanın hiç bir yararı yok. Bu yazdıklarımız ne gencecik kızımızı geri  getirir ne de bu tür olayların son bulmasına yardımcı olur.  Ama bu şekilde bir olay bazı ailelerin iki kez düşünmelerine yardımcı olur. Bazı internet sitelerinde malum gencin zoraki birlikte olmak istemesi ve kızın buna engel olmak istemesinden dolayı olayın patlak verdiği yazılmakta. Meftahın arkasından konuşulmaz ama bunu bu çocuk bir şekilde mutlaka hissettrimiş olmalı ve bu kızın da ondan uzak durması lazımdı. Neyse sözü uzatmayayım. Olan fidan gibi bir genç kızımıza oldu. Yapanın yanına kar kalmayacağını bilsek, bu dünyada çekmese bile öbür dünyada işlenen büyük günahın bedelinin ödeneceğini bilsekte bu şekilde hazin bir son insanın kanını donduruyor ve üzüyor.

Münevver KARABULUT’lar ölmesin dileğiyle.

 

 

4 YORUMLAR

  1. son 2 yazinida severek okudum gercekten guzel yazdigini soylemek istiyorum. bu konuda da cok guzel bir konuya ayak bastiniz. aileyi goruyoruz, suanda gecmisde yaptiklari sorumsuzlugu medyaya aglayarak kapatmaya calisiyor ve unutmak istiyorlar, ancak hata once aileden baslar.. genc bir kizin bu tarz yakinlasmalara girmesinden yana degilim, biz TURK soyundan geliyoruz ve bu biraz batililasmaya benziyor. ozellikle geceleri disari cikmalar, haddinden fazla samimi pozlar vermek bunlara bir ornek.. Her ne olursa olsun bir insanin bu sekilde oldurulmesine karsiyim. dunyanin en kotu insani bile olsa Allah’in verdigi cani ondan baskasi almasin istiyorum…

    Ailelere bu konuda cok buyuk is dusuyor..

    Yazi icin tesekkurler..

  2. katiliyorum cuhadar, simdiye kadar hic bir baba bu kadar medyayi oyalamadi, resmen devleti bile kullandi, o haberi gordum, ayiptir, 3 milyon giden evladin yerini hicbir zaman tutamaz, 3 gunluk dunyada ne kadar mutlu olabilir ki ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.