Hesaplı Bir Avrupa Tatili İçin En Ucuz Yerler 3

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatilcilerde yurt dışında uygun fiyatlı keyifli zaman geçirebilecekleri yerler aramaktadır. Avrupa’da hesaplı bir tatil yapmanız için gidebileceğiniz yerleri yazımızdan bulabilirsiniz.

Avrupa ülkelerine gitmek vize konusu yüzünden belli başlı bir sorun günümüzde. Vize için günümüz şartlarında en az bin lira para gitmektedir. Tatile genelde yanınızla birisiyle gideceğiniz için bu fiyat iki katına çıkmaktadır. Vize mecburi olduğu için gideceğiniz yerin hesaplı olmasını isterseniz. 1 Euro’nun neredeyse 5 TL olduğu günümüz şartlarında Euro ülkelerine gitmek iyice cep yakacaktır. Bu yüzden hesaplı tatil için para değeri bizimle eş değer, daha az yada arasında çok az fark olan ülkeleri seçmeniz gerekmektedir. Gideceğiniz yerin uçak bileti fiyatları, otel fiyatları da hesaplı olmasını etkileyen diğer nedenler arasında yer almaktadır. Avrupa’da ucuz ve hesaplı tatil yapabileceğiniz yer önerileri;

Budapeşte, Macaristan

Macaristan’ın en fazla turist alan bölgesi Budapeşte tarihi yapısı, köprüleri ile mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Macaristan’ın para birimi HUF (Macar Forinti) ‘dur. 1 HUF 0,0158834077 TL’dir. Yani para birimleri bizimkine kıyasla oldukça düşüktür.

Budapeşte, Macaristan

Krakow, Polonya

Polonya’nın İstanbul’u olarak kabul edebileceğimiz Krakow kenti iyi bir tatil yeri olabilir. Polonya para birimi Zloty’dir. 1 Zloty(PLN) 1,17263667 TL’dir. Zloty son yıllarda değer kazanmıştır. 2013-2014 yıllarında Türk lirası zloty’den 0.30 kuruş daha değerliydi. Polonya birçok Avrupa ülkesine yakın olması ve ucuz ulaşım fırsatları ile mutlaka gidip görmeniz gereken yerler arasındadır. Özellikle rynair, wizzair gibi uçak firmaları sayesinde 10-20 euro gibi komik ücretler ile diğer Avrupa ülkelerine gidebilirsiniz.

Krakow, Polonya

Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti doğasıyla, tarihi yapıları ve kültürü ile gezilip görülmesi gereken bir ülkedir. Polonya’ya sınır komşusu olan Çek Cumhuriyetinde yer alan Cesky Krumlov kenti adeta filmlerde yer alan göl kenarı köyleri andırmaktadır. Çek Cumhuriyeti para birimi CZK’dır. 1 CZK 0.1951 TL’ye denk gelmektedir. Çek Cumhuriyetinde Prag da görülmesi gereken şehirler arasında yer almaktadır. Prag tarihi, evleri ,dans eden yapıları, köprüleri, müzeleri ile gezdiğinizde size unutamayacağınız anılar bırakacaktır. Şahsi fikrimize göre Avrupa’nın tarihi açıdan Roma’dan sonra belki de en güzel şehirlerinden biri Prag olabilir.

Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.