Şubat Tatili İçin Yurt Dışında Nerelere Gidilmeli? 1

Yarı yıl tatilinde çocuğunuzun da okul tatilinden yararlanmak için yurt dışında ekonomik yerlere giderek güzel bir tatil yaşayabilirsiniz.

Çoğu kişi özellikle çocuk sahibi olan kişilerin tatil yapmak için genelde okul tatillerini bekler. Şubat tatili yaklaşırken sizler için yurt dışında gidebileceğiniz yerleri yazımızda önerdik. İlk olarak eğer Avrupa gibi vize isteyen ülkelere gidecekseniz şimdiden vize işlemlerine başlamanız gerekli. Çünkü başvuru, evrakları hazırlama, sonucu alma derken bu işlemler en az 1 ay sürecektir. Eğer vizesiz bir yere gitmeyi tercih ediyorsanız uçak biletleri çok önemli. Uçak biletlerini önceden almak gerekiyor çünkü vizesiz yerler talep gördüğü için ilerleyen günlerde oldukça artacaktır. Şubat tatilinde yurt dışında gitmeniz gereken yerler;

1) Balkan Ülkeleri

Balkan ülkeleri hem Türkiye’ye yakınlığıyla hem de vizesiz olması ile yurt dışına çıkmak isteyenler için çok güzel bir seçenek. Bazı Balkan ülkelerine otobüsle ulaşmakta mümkün olduğu için pahalı uçak ücretlerinin de tasarruf etmişte olacaksınız. Arnavutlu, Bosna- Hersek, Karadağ, Kosova ve Makedonya gibi ülkelere 15 tatili boyunca bir rota çizerek gidebilirsiniz. Balkan ülkelerine çoğu kişi vizesiz olduğu için gidiyor fakat bu ülkelerde gezilecek, görülecek bir o kadar eğerli tarihi yapılar var. Bu yüzden mutlaka görünmesi gereken yerlerde ön sıralarda yer alıyor.

balkan ülkeleri

2) Avrupa Ülkeleri

Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında yıllardır süren vize sorunu maalesef halen devam ediyor ve uzun bir sürede devam edeceğe benziyor. Siz yinede vize sorununa aldırmadan ben Avrupayı gezeceğim diyorsanız doğru düşünüyorsunuz. Avrupa ülkeleri ekonomik refah düzeyi, tarihi yapıları, modern yaşantısı ve medeniyeti ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Özellikle İtalya, Fransa, Almanya gibi ülkeler ekonomik açıdan çok iyi düzeyde ve insanlar refah içerisinde yaşıyor. Her şeyden öte Avrupa görmeniz gereken en önemli konu insana verilen değer, medeniyet ve çağdaşlık olmalıdır. Zaten gittiğinizde mutlaka bu farkı hissedeceksiniz.

avrupa ülkeleri

3) Uzak Doğu Ülkeleri

Eğer gerçekten ucuz ve ekonomik bir tatil yapmak istiyorsanız uzak doğu ülkeleri tam size göre. Uzak doğuya gitmek istiyorsanız önerimiz turlar ile gitmeniz. Doğru fırsatları yakaladığınızda gerçekten makul fiyatlara uzak doğu ülkelerine gidebilirsiniz. Uzak doğu ülkeleri hem kültürleri hem de şehirleri ile görmeniz gereken yerler arasında. Özellikle yemeklerinde farklılıklar yeni yemekleri deneyimlemek isteyenler için çok güzel bir fırsat olacaktır.

uzak doğu ülkeleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.