Bu yaza istediği kiloda giremeyenler için kışın kolay ve etkili bir biçimde kilo verme yöntemlerini derledik.Çoğumuz kış aylarında soğuk havalar nedeniyle hareketsiz kalır, daha çok yemek yer ve beklenen sonuç olarak kilo alırız. Bahar aylarında ise yaza hazırlık için kilo verme süreci başlar. Ama bu zaman dilimi çoğumuz için yeterli değildir. Etkili bir şekilde kilo vermek ve kalıcı olabilmesi için kış aylarından itibaren diyete başlamak daha iyi olacaktır. Çoğu kişi kış aylarında kilo vermenin zor olduğunu düşünür fakat bir kez vücudunuz bu düzene alışır ise her yaz kilo vermenize gerek kalmadan tek seferde kalıcı bir kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Kış aylarında etkili bir şekilde kilo vermek için sağlıklı beslenme ve spor birlikte yapılmalıdır. Kış aylarında her ne kadar spor yapmak çoğu kişi için mümkün olmasa da evde yapılan egzersizlerde etkili olacaktır. Bununla birlikte aşağıda yer alan metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı önerileri de uygulayarak kış aylarında daha kolay kilo verebilirsiniz.

Kış Aylarında Etkili Kilo Verme Yöntemleri

Doğal Çaylar

Kışın soğuk havasında hem içinizi ısıtacak hem de yavaşlayan metabolizmanızı çalıştıracak olan doğal çaylar ile etkili bir şekilde zayıflamak mümkün. Sizi gün içerisinde tok tutacak, yorgunluk hissinizi alıp enerji verecek, metabolizmanızı çalıştırıp yağlarınızı yakacak doğal çaylar kış hastalıklarına karşı da sizi koruyacaktır. Yeşil çay, beyaz çay ve kendi sevdiğiniz bitkilerden yaptığınız çayları gün içerisinde sık sık tüketebilirsiniz. Özellikle yemeklerden önce içerek tokluk hissi yaratabilir ve daha az yemek yemeyi sağlayabilirsiniz. Doğal çaylar bağırsakları çalıştırıp detoks etkisi yaratır. Eğer mide ve bağırsak sorunlarınız var ise mutlaka bir uzmandan onay alıp doğal çayları öyle tüketin.

Doğal Çaylar

Evde Yapılan Egzersizler

Çoğumuz spora gitmeyi vakit kaybı ve yorgunluk olarak görürüz. Ama spor tapan bir vücutta fazla kilolar söz konusu bile olamaz. Ayrıca spor yapan vücutlar daha geç yaşlanır ve sağlıklı olur. Kış aylarında spor yapmak size külfet gibi geliyorsa her gün evde düzenli olarak egzersiz yapmaya özen gösterin. Bölgesel yağlanmalarınız var ise o bölgeye özel egzersizlerden oluşan bir liste çıkarıp düzenli olarak uygulamaya çalışın. Koltukta otururken, televizyon izlerken, uzanırken bile yapabileceğiniz egzersizleri seçip uygulayın. Böylelikle kış aylarında yavaşlayan metabolizmanızı da çalıştırmış vücudunuzu hareketsiz bırakmamış olursunuz.

Evde Yapılan Egzersizler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.