Çoğumuzun problemi olan kilo sorunlarını kontrol altında tutabilmek için kullanabileceğiniz doğal çayları sizler için derledik. Bitki çayları hem doğal hem de yağ yakımında oldukça etkili olduğu için çoğu kadın tarafındn kilo vermede sıkça kullanılmaktadır. Bitki çayları zahmetsiz, ekonomik ve doğal ürünlerdir. Bu nedenle kullanımı da yüksektir. Bitki çaylarının hepsinin kendine özgü faydaları ve fonksiyonları bulunmaktadır. Bu nedenle hangi bitki çayının hangi konuda faydalı olduğunu bilip ona göre tüketmek gerekir. Bitki çayları genellikle metabolizmayı hızlandıran, sindirimi arttıran, bağırsakların çalışmasına katkı sağlayan, yağ yakımını arttıran doğal kilo verdiricilerdir.

Kalıcı ve Hızlı Kilo Verdiren Doğal Çaylar

Rooibos Çayı

Güney Afrika’da yetişen kızıl çalı bitkisinden elde edilen bu çay açlığı dizginlemek, tok hissetmek için kullanılır. Rooibos çayı yağlanmayı azaltır, stresi engeller, daha rahat uyumayı sağlar. Günde iki bardak sabah ve akşam aç karnına tüketebilirsiniz.

Rooibos Çayı

Oolong Çayı

Yapısı yeşil çaya benzeyen Çin çaylarından biri olan oolong çayı yağlanmayı azaltmanın yanında stresi ve depresyonu da engeller. Çin halkının sıkça tükettiği bu çay yağ metabolizmasını kontrol altında tutup fazla yağlanmanın önüne geçmektedir. Günde bir veya iki bardak tüketip kilo vermenize destek sağlayabilirsiniz.

Oolong Çayı

Yeşil Çay

Hemen hemen her kadının kilo verme süresinde mutlaka tükettiği yeşil çay yağ yakımında etkili en iyi çaylardan biridir. Yeşil çayı sabahları aç karnına veya kahvaltı yanında tüketebilir ara öğünlerde de gün içerisinde kullanabilirsiniz.

Yeşil Çay

Nane Çayı

iştah kapatıco etkisi olan nane çayının kokusu ve tadı oldukça lezzetlidir. Nane sevenlerin sürekli tüketeceği bir çay olan nane çayını 2 saatte bir tüketebilirsiniz. Düzenli beslenme ile tüketildiğinde ayda 2.5 kiloya kadar zayıflamanızı sağlayabilir. Nane çayının kokusu da iştah kapattığı için gün içerisinde sıkça tüketilmesi önerilir.

Nane Çayı

Beyaz Çay

Yağ yakımında en az yeşil çay kadar etkili olan beyaz çay en iyi antioksidan kaynağıdır. Beyaz çay diğer çaylara kıyasla yağ yakımını daha da hızlandırıyor. Bu sayede kilo vermeyi de hızlandırmış oluyor.

Beyaz Çay

Kilo verme sürecinde dengeli beslenme yanında doğal çaylar tükettiğiniz takdirde etkisini görebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.