Sürekli olarak zayıflayıp şişmanlamayı engellemek için kalıcı kilo vermenin püf noktalarını ve neler yapılması gerektiğini derledik.

Çoğumuz fazla kilolarımızdan şikayetçiyizdir. Kilolu olmak genetik yapı, hastalıklar, fazla yemek yeme, hareketsiz kalma, kullanılan ilaçların yan etkisi olarak ortaya çıkmaktadır. Sağlık sorunları haricinde çok fazla yemek yemek ve hareketsiz kalmak aşırı kilo almaya sebep olur. Kilo almak kolaydır fakat vermesi her zaman çoğu kişide daha zor olmuştur. Kilo verdikten bir hafta sonra tekrar kilo almamak için kalıcı bir şekilde kilo vermek gerekir. Bunun için bazı noktalara dikkat etmek ve beslenmeye özen göstermek gereklidir. Kalıcı kilo vermek ve kilo kontrolü için neler yapmanız gerektiğini aşağıdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kalıcı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Mutlaka Kahvaltı Yapın

Güne mutlaka kahvaltı yaparak başlamanız gerekiyor. Kahvaltı yapmadan güne başladığınız zaman mideniz uzun süre aç kalacağı için daha fazla yemek yeme hissi oluşacaktır. Kahvaltı öğününü atlamak metabolizmanın çalışma hızını etkilemektedir. Genelde sabahları iştahsız olma veya vakit bulamama yüzünden kahvaltı öğünlerine pek önem verilmemektedir. Fakat kahvaltı güne başlarken kan şekeri seviyenizi düzenler, metabolizma çalışma hızını düzenler ve çok fazla acıkmanızı engeller. Kahvaltıda protein ağırlıklı beslenerek kilo kontrolü yapabilirsiniz.

Mutlaka Kahvaltı Yapın

Bol Su Tüketin

Bol su tüketmek sürekli duyduğumuz klasik bir cümledir. Su tüketmek yediklerimizi yakmak, metabolizma hızını arttırmak için oldukça önemlidir. Vücudun gün içerisinde en fazla ihtiyaç duyduğu besin sudur. Bu nedenler suyu sık sık tüketmek gerekir. Günde 2 litre su tüketmek yediklerinizi yakıp kilo alımını engellemektedir. Ayrıca metabolizma sürekli hızlı çalışacağı için kilo alma gibi bir probleminizde olmayacaktır. Günlük içeceğiniz suyun içerisine limon, tarçın ekleyerek daha kolay yağ yakımı yapabilirsiniz.

Bol Su Tüketin

Sabah Sporu Yapın

Özellikle sabah saatlerin vücut yeni yeni kendine geldiği ve en iyi çalışma zamanı olduğu için bu saatlerde spor, egzersiz yapmak kalıcı kilo vermenizi sağlar. Sabahları spor veya egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirirseniz kilo almayacaksınız. Var olan fazla kilolarınız ise zamanla kalıcı olarak yok olacaktır. Sürekli olarak spor ve egzersiz kilo kontrolü için çok faydalıdır.

Sabah Sporu Yapın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.