Leopar Desenli Giysileri Kombinlemek 1

Çok uzun yıllardır gerek gerçeği gerek sahtesi ile üretilerek kadınlara çok çekici gelen moda akımlarından biri de leopar‘dır. Leopar desenleri bugün neredeyse evlerimizdeki eşyalara kadar dahil olmuş olsa da, kadınların üzerinde duran giysi kategorisi içerisinde bulunan leoparlar çok az sayıda kadın tarafından sevilmemektedir, sanıyorum. Çünkü renkleri ve asaletli duruşu ile kadınlar da kendilerine en çok leopar desenini yakıştırdıklarını sık sık belirtiyorlar. Özellikle belirli bir yaştan sonra kadınlar, -hatta modayı çok yakından takip eden kadınlar diyelim- leopar aşkı ile baştan aşağıya leopar desenleri ile bezenebiliyorlar. Bu nedenle de ünlü modacılar sıklıkla leopar desenlerini trend yapıp, kadınları nasıl kazanacaklarını iyi biliyorlar.

Yalnız, leopar desenleri çok çekici ve asaletli bir duruş sergilese de; doğru kombinlenme aşaması çok önemlidir. Çünkü leoparın tek bir parçası yanlış kombinlenirse direkt olarak rüküş olur ve kimsenin hafızasından silinemezsiniz.

Leopar desenli giysileri doğru kombinleyebilmek için neler yapılmalıdır?

-Öncelikle “leopar desenli” diyerek adlandırsak da, bazı modacılar gerçek leoparların derileri ile giyim trendleri yaratmaya bayılıyorlar. Kombinlerinize orijinal deri ile üretilmiş hiçbir parçaya yer vermeyin, bu hem sizin açınızdan daha doğru bir görünüm sağlayacak, hem de çevreniz açısından doğru bir algı yaratacaktır. Orijinal deri kullanımının ne denli problem olduğu çoğu zaman kamu spotları dahil protestolarla da sıklaştırılıp gündemde yerini korumaktadır.

leopar-etek-kombini

Leopar desenli giysileri tercih ederken baştan ayağa leopar olmamaya özen gösterin. Kombini renklendirmek için farklı tarzda olmayan sadece farklı renklerde olan düz eklemeleri kombine dahil edin. Mesela, leopar desenli bir kaban giyecekseniz; leopar desenli ayakkabı ya da leopar desenli etek tercihinde asla bulunmayın. Leopar desenli kıyafetiniz tek parça elbise ya da tulum değilse; kombininizde birden fazla leopar desenine izin vermeyin.

leopar-desenli-ceket-kombinleri-2015

-Sadece moda oldu diye size kesinlikle yakışmayan leopar desenlerini tercih etmeyin. Kendinize yakışmayacak hiçbir şey moda değildir, bunu unutmayın. Leopar giysileri kendinize yakıştırmıyor ama kullanmak istiyorsanız da; fular, şapka, ayakkabı, aksesuar veya çanta olarak kullanın. Çoğu kadından daha iyi bir leopar kombini yapmış olabilirsiniz, bu sayede.

img_9659a

Leopar sadece “kış mevsiminde” kullanılan bir moda tarzı değildir. Kış mevsiminde vitrinlerde daha faza leopar görüldüğü doğrudur. Fakat yaz aylarında da gayet güzel bir şekilde leopar parçaları değerlendirilebilir. Bunun için saç bantları ya da saça dolanan kısa şallar oldukça ideal ürünler olarak göze çarpacaktır.

yeni-sezon-leopar-desenli-bayan-sac-bandi_8088_3_1080_1620_d

-Kış aylarında montlarda ya da kabanlarda sıklıkla kadınların tercihi olan leopar desenleri, sadece daha olgun kadınlar tarafından değil oldukça genç ve fit kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilmekte, severek de kullanılmaktadır. Bu nedenle leopar desenlerinin sadece olgun bayanlar tarafından tercih edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

blogger-image-2119142882

-Oldukça uzun zaman önce leopar desenli tayt modelleri çok moda idi. Öncelikle 2016 yılında leopar desenli taytların varlığından hala şüphe duyuyorken, umuyorum ki kimsenin de dolabında bu kötü görüntüyü insanlara yaşatan taytlar hala durmuyordur. Duruyorsa da, pijama olarak değerlendirilmiştir ve kesinlikle insan içine çıkılmıyordur. Leopar desenli tayt kavramını ortaya çıkaran modacılar için da gerçekten akıl erdirememekle beraber, bugünkü kombinlerle onları baş başa bırakıyorum.

leopar-tayt-modelleri

Leopar desenli tüm kıyafetleri seven kadınların, aynı sevgiyi çocukları tarafından duymaları beklenmemelidir. Fakat zorla da hiçbir çocuğa leopar gibi ağır ve kadınsı giysiler giydirilmemelidir. Özellikle bebeklere ve ne giydiğini anlamayan çocuklara bu işkenceleri yapmamaları adına ricada bulunarak onların çocuk olduklarını, daha renkli ve “çocuksu” giysiler giymeleri gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

deri-tayt-ve-leopar-ceketin-sik-kombini

Leopar desenlerini kombinlerken çok uzun zamanlardır varlığını koruyan “deri tayt ve leopar” ikilisine de değinilmelidir diye düşünüyorum. Eğer vücut hatlarınız, özellikle bacak ve kalça bölgeniz deri tayt giymenize müsaade ediyorsa, kesinlikle değerlendirin ve kırmızı rujunuzu da makyajınızdan eksik etmeyin derim. Fakat vücudunuz müsaade etmediği takdirde leoparı sadece mont, gömlek, ayakkabı, çanta gibi şekillerde tercih edin. Aynı zamanda deri olan tüm kıyafetlerden kaçının. Yine ayakkabı ve çanta hariç elbette…

2016-leopar-kurk-manto-modeli

Son olarak, leopar desenlerini hayatına bir ikon olarak adamış ve gardırobundan ikiden, üçten fazla sayıda leopar desenli kıyafeti bulunan kişilerin doğru kombinlediklerine inandıkları parçaları yorum olarak belirtmelerini rica ediyor ve sevgiler diliyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.