Eylül ayı ile birlikte sonbaharın gelmesi ve havaların soğuması ile birlikte 2018-2019 sonbahar modası da vitrinlerdeki yerini aldı.

Sert ve güneşli bir yaz ayını geride bıraktığımız bu günlerde sonbahar yavaş yavaş gelmeye başladı. Sonbahar havası ile yeni umutlara neden olan bir mevsimdir. Ağaçtan dökülen sarı yaprakların her yeri sarması, hafif rüzgarlı hava sert bir kış öncesi romantik ve huzur dolu bir mevsimin geçmesini sağlamaktadır. Sonbaharın gelmesi ile birlikte moda da sonbahar esintisi de yaşanmaya başlandı. Bu sezon hangi parçaların ve hangi renklerin trend olacağı belli oldu. Sezona damgasını ise hayvan figürleri vuracağa benziyor. Sonbahar sezonuna özel olan ve artık bir klasik olan toprak tonları da yine bu yılım popüler renkleri arasında yer alacak. Sonbahar sezonu modasında renkler soluk olsa da desenler kıyafetlerinizi canlandıracak. Sezona ayak uydurmak ve sonbahar modasını öğrenmek için aşağıda yer alan önerilere göz atabilirsiniz.

2018-2019 Sonbahar Modası

Hayvan Desenleri

2018-2019 sonbahar sezonunda hayvan figürlü parçalar sezonun hir parçaları olacak. Özellikle yılan, leopar, zebra ve kaplan desenlerini kıyafetlerde sıkça göreceğiz. Hayvan figürlü kıyafetleri doğru kombin etmek gerekiyor. Eğer kaban veya mont gibi ana bir parça üzerinde bu desenleri kullanacaksanız diğer kıyafetlerin çok sade olması gereklidir. Aksi takdirde ortaya rüküş bir görünüm çıkacaktır. Siyah pantolon veya elbiseler ile hayvan figürlü kıyafetlerinizi rahatlıkla kombin edebilirsiniz. Ayrıca her mevsim kullanılabilen beyaz spor ayakkabılarınız da hayvan desenli kıyafetleriniz ile uyumlu olacaktır. Mor, siyah-beyaz, kahve tonlarının üzerine yapılmış uyumlu hayvan figürü desenleri bu sonbahar sezonunda şıklığınıza şıklık katacak ve tüm dikkatleri üzerinize çekecektir.

Sezonun Ana Renkleri

2018-2019 sonbahar sezonun ana renk tonları toprak tonları oldu. Kahve tonları ile birlikte turuncu, sarı, pembe kombinasyonları vitrinlerdeki yerlerini şimdiden aldı. Geçtiğimiz sezon moda olan peluş kabanlar ve çantalar ise yine bu yılında göze çarpan trendleri arasında yer alıyor. Peluş formda olan kabanlarınızı kot pantolonlar ve sonbahara uygun botlarla kombinlediğizde trend bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu sezon en fazla sevilen ve giyilecek renk ise kiremit tonları olacak. Kiremit rengi eylül ayı itibari ile vitrinlerdeki yeri aldı. Sonbahara uygun inçe trençkot ve ceketlerde kiremit rengini sıkça göreceğiz. Kiremit rengi ceketlerinizi açık renk kotlarınız ile kombin yapabilirsiniz.

Çiçek Desenleri

Bu sezon hayvan figürlerinden sonra en fazla çiçek desenleri kullanılacak. Özellikle kazak, bluz, gömlek, çanta ve küpelerde sıkça çiçek desenlerini veya figürlerini görebileceğiz. Çiçek desenli kıyafetleri kullanırken abartıya kaçmamanızı ve çok fazla karışık desenleri tercih etmemenizi öneririz.

Ekose Desenleri

Bu sonbahar sezonunda hemen hemen tüm parçalarda ekose desenlerini görebilirsiniz. Ekose her sezon olduğu gibi bu sezonda oldukça trend olacak. Özellikle sokak modası ve ofis stilinde sıkça kullanılacak. Ekose Desenleri sarı ve kırmızı gibi canlı renklerle daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.