Saçlarınızı kestirirken hangi modeli yaptıracağınız konusunda kararsız iseniz yüz tipine göre saç kesim önerilerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çoğu kadın kuaföre giderken istediği modeli yaptıramayacağını düşündüğü için muallakta kalır. Çoğu kuaför istenilenden daha kısa, daha uzun veya daha farklı şekil de saçlarınızı kesebilir .Bu gibi durumları önlemek için yüz tipinizi ve yüz tipinize hangi kesim modellerinin yakışacağını bilip ona göre kuaföre gitmeniz gerekir. Oval, yuvarlak, kare, üçgen, dikdörtgen, V tipi, elmas yüz şekilleri bulunmaktadır. Yüzünüzün hangi şekilde olduğunu ve hangi saç kesimini yapmanız gerektiğini aşağıdan detaylı resimler ile bulabilirsiniz.

Yüz Tipine Göre Saç Kesim Önerileri

Oval Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Oval yüz şekline sahip olan kişiler diğer kişilere göre saç kesimi konusunda daha şanslıdır. Oval yüzlere çoğu saç kesim modeli yakışır. Fakat en çok oval yüze orta uzunlukta, dalgalı ve Bob kesim saç modelleri yakışmaktadır. Bu modeller arasında kendinize en fazla yakıştırdığınızı seçip kesim yaptırabilirsiniz.

Oval Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Yuvarlak Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Yuvarlak yüz şekline sahip olan kişilerin yüz hatlarını biraz daha keskin gösterilmeleri açısından çene seviyesinden yukarıda saç kesim modellerini tercih etmemesi gerekir. Bu modeller yüzü daha uzun gösterecek ve elmacık kemikleri gibi yüz hatları daha iyi ortaya çıkacaktır. Kısacası çok kısa saçlar sizin yüz tipinize uygun saç kesimleri değildir.

Yuvarlak Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Dikdörtgen Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Dikdörtgen yüz şeklinde çene ve elmacık kemikleri hatları ilk göze çarpan hatlardır. Yüzün dikdörtgen görüntüsü biraz daha kapatabilmek açısından saç kesim modellerinizi perçemli olanlardan yana seçmenizde fayda vardır. Perçemli saç kesim modelleri yüzünüzün daha oval durmasını sağlayacaktır.

Dikdörtgen Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

V Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Bu yüz tipine sahip kişilerin saç kesimi modeli seçerken gözleri ve yanakları ön plana çıkaracak modelleri seçmesi gerekir. Orta boy yandan perçemli saç modelleri V şekli yüz modeli için uygundur. V şekli yüz modeline sahipseniz saçlarınızı yandan toplayıp kullanabilir bu şekilde daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.

V Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Elmas Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Elmas şekli yüz tipinde yanak kısımları ön plandadır. Bu nedenler yanık kısımlarını daha da ön plana çıkaracak saç kesim modellerinden kaçmak gerekir. Kısa saç kesimleri, omuz da saç kesimleri sizin için doğru saç kesim modelleri olacaktır.

Elmas Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Kare Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

Kare yüz şekillerinde yüzün keskin köşelerini yumuşatacak saç kesim modellerini tercih etmek gerekir. Kısacası yanaklarınızın daha iç kısımda kalması gerekir. Bu nedenler aşağıda yer alan saç kesim modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Kare Yüz Şekli ve Saç Kesim Önerileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.