Saçları Kısa Kestirmek İçin 4 Neden 1

Havaların soğumasıyla birlikte saçlarda kuruluk, nemsizlik ve buna bağlı kırılmalar sıklıkla görülmektedir. Saç uçlarındaki kırıkların o korkunç görüntüsü de sadece kestirme ile mümkün olmaktadır. Bu yüzden son birkaç senedir özellikle kış aylarında, kadınlar saçlarını kestirerek büyük bir rahata kavuşmakta ve yaz aylarına daha sağlıklı saçlarla girmektedirler. Eski zamanlardaki gibi upuzun saçlar artık hiçbir şekilde moda değil ve kısa saçlı kadınlara hitap edebilecek pek çok farklı saç modeli var. Bu saç modellerinin pek çoğunu da uzun saçlı kadınlar ne yazık ki uygulayamıyor.

Şimdi, uzun süredir tereddüt içerisinde olduğunuz “acaba saçlarımı kestirsem mi?” sorunuza “evet” diyebileceğiniz 4 neden bulabileceğiniz, görsellerle desteklenmiş önerilerimizi sunuyoruz.

1- Saç renginizi daha iyi ortaya çıkarmak için!

Kuşkusuz ki herkes saçları uzun olunca yapılan boya işleminin daha net şekilde görüleceğini düşünür. Fakat uzun saçlarda boya ilk yıkamadan itibaren akar ve esas verilmek istenen renk her zaman daha yukarılarda kalır. Bu nedenle de saçlarınızın kısa olması her zaman daha parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

tumblr_mpkt4uyhm21s21a7wo1_500

2- Daha farklı saç kesimlerini deneyebilmeniz için!

Uzun saçlarda 2 farklı kesim modeli vardır; ya katlı ya düz. Fakat kısa saçlarda tahmin edemeyeceğiniz kadar model vardır ve saçlarınız uzamaya başladığı an bütün modelleri saçlarınızda deneyebilirsiniz.

large

3- Kahkül kullanabilmeniz için!

Kesinlikle kısa saçlarda kahkül kullanımı, uzun saçlardan çok daha iyi bir görünüm veriyor ve kahkülünüzün uzaması da aylar boyunca sürmeden kısa zamanda diğer saçlarınızın uzunluğuna yetişiyor. Siz kahkül kestirmeyi bırakınca tabii.

bob-2016-sac-modelleri

4- Saçlarınızı kolayca şampuanlayıp, durulamanız ve yıka- çık modellerini kullanabilmeniz için!

Saçlarınız kısa olunca duşta kalma süreniz de kısalıyor ve saçlarınız daha çabuk kuruyor. Bu nedenle de hazırlık sürenizin yarısını saçlarınızla uğraşarak geçirmiyorsunuz.

islak-kisa-sac-modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.