Saçlarda Rasta Çılgınlığı! 6

Son birkaç aydır, hatta son birkaç yıldır kadınlar başta olmak üzere erkeklerin de saçlarını rasta yaptırması oldukça popüler bir hal aldı. Hem farklı olmak hem de saçlarda rasta modelini kullanmanın rahatlığı birleşince kesinlikle kadınlar da erkekler de bu konu haksız sayılmadı ve ortaya çok da güzel görüntüler çıktı. Yalnız; rasta yaptırmak oldukça riskli bir işlemdir, saçlarınızın uzunca bir süre doğal yapısını ve parlaklığını kaybedeceğini bilerek bu kararı vermek daha doğru olacaktır. Bir anlık hevesle saçlarına rasta yaptıran pek çok kişinin sonunda hayal kırıklığı ile eve dönmesi oldukça üzücü olabilir!

Öncelikle saçlarına rasta yaptırmış ünlü isimlerden birkaçını görmekte ve model belirlemekte fayda var;

1- Bu konuda öncü niteliğini taşıyan Bob Marley’i en başa yerleştirmemek olmazdı. Daha kalın olan rasta ve kullandığı renkli ipleriyle zamanında tam bir ikondu Bob Marley!

rasta-sac

2- Çılgın kadın Özlem Tekin’de rasta konusunda epey göz aşinalığı yaşadığımız ünlülerden biri. Kendisine çok yakışan rasta saçları ile her zaman göz doldurmayı başarmıştır.

tumblr_inline_mjaeqzlofw1rbbjly

3- Rasta modellerinden örnek olabilecek bazı fotoğrafları da paylaşmakta fayda var;

42573158947527625_vuc7ocv0_c

tumblr_mwn3pn5nzv1rc4di9o1_500

tumblr_mkwonm8ekn1s9mi5to1_500

Rasta saçların bakımı nasıl olur?

Öncelikle saçlarına rasta yaptırmak isteyen bir bireyin işi kuaförle değildir. Bu işi yapanlar özel stüdyolarda çalışan kişilerdir ve rasta adına kişiye yardımcı olabilecek tek kişi onlardır. Saçlara rastayı tığ ile yapabilen sanatçılar olduğu gibi farklı yöntemler kullanan sanatçılar da bulunmaktadır. En kalıcısı ve uzun ömürlü olanı elbette ki el işçiliği olan tığla mümkün olmaktadır. Rastalı saçları çok sık yıkamamak gerekmektedir. İstenildiği zaman istenilen renge de kolaylıkla boyanabilmektedir. Bu konuda bir sakınca yoktur. Saçlara rasta uygulandıktan sonra 6 ve 8. aylarda bakımlar yapılmalıdır. Bu bakımları da yine saçlara rastayı yapan kişinin gerçekleştirmesi daha doğru olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.