Bebek bekleyen anne adayları için: Hamilelikte mevsimsel giyim rehberi 1

Hamilelik bir kadın için hayatının en özel ve değerli dönemlerinden bir tanesidir. Her anne adayı bu süreci güzel ve sağlıklı bir şekilde atlatmak ister. Bu nedenle hamilelikte yapılması veya yapılmaması gereken birçok şey bulunmaktadır. Hamilelik süresince kadınların merak ettikleri şeylerden bir tanesi de değişen mevsimsel durumlar karşısında nasıl giyinmesi gerektiğidir. Bu bebek bekleyen kişiler için gerçekten önemli bir mevzudur. Çünkü kadınların bu dönemde tercih edecekleri kıyafetler onların ve bebeğin rahatlığı açısından son derece önemli olacaktır. Aynı zamanda giyilen kıyafetin mevsime uygun olması da herhangi bir üşütme veya tam tersi bunalma durumuna neden olmaması açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur. İşte bu nedenle bu yazımızda, hamile kadınların mevsimsel olarak nasıl giyinmesi gerektiğinden bahsettik.

Yaz ve ilkbahar mevsimlerinde anne adaylarının giyimi nasıl olmalıdır?

Yaz aylarının bunaltıcı havaları gelip çattığında anne adaylarının ve dolayısıyla bebeklerin bunalmaması için mevsime göre kıyafet seçilmelidir. Yaz aylarında ince ve hava aldıran tarzda giysiler kullanılmalıdır. Bu mevsimlerde de yine kıyafetlerin ince olmasının yanında anne adayının rahat hareket edebileceği bol kıyafetler tercih edilmelidir. İnce ve geniş şortlar, hamile pantolonları bu dönem için çok uygun olacaktır. İlkbahar ayları yaz mevsimine göre biraz daha soğuk olabileceği için anne adayının hava durumuna göre üşütmeyecek incelikle ve kısalıkta giysiler giymesi gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında iş çamaşırı seçimi önem arz etmektedir. Bu mevsimde fazla sıkmayan iç çamaşırları giymek gerekir. Naylondan yapılan iç çamaşırları rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda havanın çok sıcak olduğu saatlerde dışarıya çıkmanız gerekiyorsa koruyucu olarak şapka ve gözlük takmanızda fayda var.

Kış ve sonbahar mevsimlerinde anne adaylarının giyimi nasıl olmalıdır?

Kış ve sonbahar aylarında hava soğumaya başlayacağı için ince kıyafetleri rafa kaldırmanın vakti de gelmiş demektedir. Bu konu özellikle anne adayları için daha önemlidir. Çünkü mevsim geçişlerine denk gelen sonbahar aylarında ve çok soğuk geçen kış aylarında hasta olmaya daha müsait hale geliriz. Bu bebek bekleyen anne adayları için kötü bir durumdur. Çocuğun gelişimi ve sağlığı açısından annenin de sağlıklı olması gerekmektedir. Bu nedenle soğuk kış ve sonbahar günlerinde daha çok uzun kollu, yünlü ve pamuklu giysiler tercih edilmelidir. Pamuklu ve yünlü kıyafetler anne adayını ve bebeği sıcak tutması açısından çok önemlidir. Ayrıca dışarıya çıkarken şapka, eldiven ve kaban gibi kıyafetlerin giyilmesinde de fayda var. Yine dışarıya çıkarken alt giyim olarak kalın taytları da rahatlıkla kullanabilirler. Kış ve sonbahar aylarında ayakkabı seçimine de dikkat edilmelidir. İçi yünlü veya pamuktan ayakkabılar tercih edilmelidir. Bu anne adayını soğuktan koruyacaktır. Aynı zamanda ayakkabının rahatlığı da bu süreçte çok önemlidir.

Karlı günlerde dışarıya çıkacak olan anneler ise kaymayı engelleyen ayakkabıları tercih etmeleri gerekir.Bunun yanı sıra giyilen kıyafetin bol olmasına, anne adayını ve bebeğini rahatsız etmeyecek olmasına dikkat edilmelidir. Anne adaylarının soğuk mevsimlerde tercih edeceği kıyafetler hem kalın hem de içerisinde rahat hareket edebilecek kadar geniş olması gerekmektedir. Böylece anne adayı ve bebeği hem sıcacık olacak hem de rahat edebileceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.