Gelinliklerde Önemli Detay; 5 Duvak Modeli 6

Gelinlik üretilmeye başladığı andan itibaren duvak olarak adlandırılan, saça takılan, kısa veya uzun olması kişinin kendi tercihine bırakılan ve damadın artık gelini öpebilmesi için kaldırdığı, gelinin yüzünü örten muhteşem duvaklar… Duvakların simli tüllerden üretilmesi, ucuna inciler takılması ve duvakların uçlarına danteller eklenmesi gibi pek çok modelden bahsedilebilinir. Gelinliğin kişinin kendi vücuduna göre seçilmesi ve kendi vücut ölçülerine göre dikilmesi kadar, duvak seçiminin de hem gelinliğe uygun olması hem de kişinin saç rengi dahil tüm yüz detaylarına uygun olması gerekir. Hatta yapılacak düğünün mevsimi dahi gelinliğin modeli kadar duvak modelini de etkilemektedir.

Bayanların seçebileceği duvak modelleri ve detayları ise şu şekilde aktarılabilir;

1- Hareketli Bir Gelinlikte Sade Bir Duvak Tercih Edilmelidir.

En-Şık-Gelinlik-Duvak-Modelleri

Gelinliğin dantel ve transparan sırt dekolteli özellikleri olması durumunda kesinlikle duvak düz bir tül olarak tercih edilmelidir. Bu şekilde saçların nasıl yapılacağı duvak ve gelinlik modelini etkilemez. Her şekilde geline yakışacak türde durur. Makyajında ise abartıya kaçmadan sadece dudaklarını ya da sadece gözlerini belirginleştirmesi gelinin muhteşem görünmesi için yeterlidir.

2- Kısa Duvaklar Eskimeyen Gelinlik Detaylarındandır.

2016-dantel-islemeli-duvak-modelleri

Gelinlik modeli ne olursa olsun duvağın kısa seçilmesi, gelinin düğün esnasında daha rahat hareket etmesine yardımcı olur. Özellikle saçlarını topuz yaptırmak isteyen gelinlerin duvaklarını kısa tercih etmesi de daha modern bir görünüm yakalamalarına yardımcı olacaktır. Kısa duvaklarda muhakkak bir taç kullanılması da gelinin yüzünü ortaya çıkartan ayrı bir detaydır.

3- Çiçek Tacı Olan Gelinlerin Duvak Takması En Modern Görüntüyü Verecektir.

3dba8eaccc8aa7179aca7da5b46fb6cd

Gelinlik modelini önemsemeden saçlarına doğal bir güzellik katmak isteyen gelinlerin de duvak takmalarında dikkat etmeleri gereken birkaç adım vardır. Örneğin, çiçek tacı olan gelinlerin saçlarını açık bırakarak dalgalı ya da daha düşük topuzlar yaptırması tacın ön plana çıkması için önemlidir. Gelinliğin abartılı olmaması da gelini ayrıca güzel gösterecek ekstra bir unsurdur. Makyajlarında daha doğal ve açık pembe, krem tonlarını seçmesi gelin açısından da daha etkileyici bir görünüm sağlayacaktır.

4- Kısa Gelinliklerin Duvakları Uzun Olmamalıdır.

tea-length-wedding-dress-tobi-hannah-2

Farklı olmayı seven ve klasik uzun, kabarık, balık model gelinlikler giymeyip kısa gelinlikleri tercih eden bayanların duvak takması veya takmaması önemli olmayacaktır. Zaten gelinlik kısa olduğundan dolayı uzun bir duvak gelinliğin modelini yok edecektir. Bu nedenle kısa gelinlik tercih edenlerin uygun şapkalar takması veya kısa duvaklar tercih etmesi daha şık bir görüntü verecektir.

5- Duvak Seçiminde En kolay Gelinlik Modeli; Prenseslerindir.

rahibe-duvakli-gelinlik-modeli3

Genellikle kabarık gelinlik olduğundan “prenses model” diye adlandırılan gelinliklerde duvak seçimleri oldukça kolaydır. Çünkü hangi duvak modeli seçilirse seçilsin hepsi gelinliğe uyum sağlayacaktır. Kısa duvaklar gelinlik modelini daha ön plana çıkartırken, uzun duvaklar da gelinin duvağının uzun olduğuna dikkat çekecektir. Bu nedenle prenses model gelinliklerde, gelinlik detayları her zaman daha rahat seçilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.