Ana Sayfa Yaşam rehberi Kendi İşinizi Kurmanın Yararları

Kendi İşinizi Kurmanın Yararları

0
Kendi İşinizi Kurmanın Yararları

Kendi işinizi kurmanın hayatınıza katacağı güzellikleri, hayatınızı nasıl değiştireceğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çoğumuz sevmediğimiz şehirlerde, sevmediğimiz işlerde çalışmak zorunda kalıyoruz. Bunun sebebi artan işsizlik, niteliklerimize uygun işin az olması, yaşadığımız şehirde iş imkanının az olması nedeniyle başka şehirlere gitmek zorunda kalmak, yaşamımızı sürdürmek için para kazanmaya çalışmak gibi nedenler yer almaktadır. Sabah 8 akşam 6 işe gitmek ve bunun sürekli bir hale gelmesi çoğumuzun hayatının monoton, mutsuz bir hal almasına neden olmaktadır. Başkasının işini yapmak, başkasına paza kazandırıp emeğinin karşılığının yeterince alamamak çoğu insanı kendi işini kurmaya yönlendiriyor. Kendi işlerinin patronu olanlar işlerini kurdukları için ise işçi oldukları zamana göre daha mutlu olduklarını belirtiyor. Tabi ki kendi işinizi de kurmanın zorlukları olacaktır ama başkasının yanında çalışmaktan daha iyi şartlar olacaktır.

Kendi İşinizi Kurmanın Yararları

Esnek Çalışma Saatleri

Kendi işinizi kurmanın en güzel yanı esnek çalışma saatleridir. Sabah illaki 8 de gidip çalışmaya başlamanıza gerek yoktur. Hasta olduğunuzda veya canınız o gün işe gitmek istemediğinde patron siz olduğunuz için kendinize izin verebilirsiniz.Tatile çıkmak için yıllık izinleri beklemenize gerek kalmaması ise kendi işinizi kurmanın en iyi avantajlarından biridir.Ucuz bir uçak bileti bulduğunuzda bunu değerlendirmek için izninizi o güne saklamanıza hastayken bile işe gitmenize gerek kalmadan dilediğiniz gibi davranabilirsiniz. Tabi ki bunu işinize ve kazancınıza zarar vermeden yapmanız gerekir.

Esnek Çalışma Saatleri

Kalıcı Bir Çalışma

Başka iş yerinde çalıştığınızda çoğu zaman sevmediğiniz veya zorlandığınız işleri yaparsınız. Ama kendi işinizi kurduğunuzda severek yaptığınız bir işiniz olacağı için uzun ömürlü olması daha yüksektir. Doğru strateji, girişimci formülleri ile kendi işinizi her geçen gün daha da büyütebilir ve kalıcı bir iş yaşamı kendinize oluşturabilirsiniz. Kendi işinizi kurmak ve büyütmek ilerde ailenize de bırakabileceğiniz bir maddi gelir ağının oluşmasına neden olacaktır.

Kalıcı Bir Çalışma

Kendi Kurallarınıza Göre Çalışma

İş yeri sizin olduğu için kendi çalışma saatlerinizi, iş yerinin işleyiş tarzını, çalışanların nasıl davranması gerektiğini siz belirlersiniz. Özellikle giyim kuşam konusunda çoğu iş yeri çalışanlarını sıkmaktadır. Siz kendi iş yerinize istediğiniz gibi giyinip gidebilirsiniz.

Kendi Kurallarınıza Göre Çalışma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.