Havalar ısınınca hafta sonu gidilebilecek en güzel yerlerden biri de ormanlardır. İstanbul’da gidebileceğiniz en güzel ve temiz ormanları sizler için derledik.

İstanbul nüfusu nedeniyle yaşayanları çoğu zaman sıkıntıya sokan bir şehirdir. Gidip bir mekanda oturmak, popüler noktalarda vakit geçirmek kalabalıklardan dolayı zevk vermeyecek hale gelmiştir. Durum böyle olunca yapılacak en güzel etkinliklerden biri hafta sonu veya hafta içi vakit buldukça ormanlara gidip doğanın güzel enerjisiyle baş başa kalmaktır. İstanbul’da gidilebilecek temiz ve güzel belli başlı ormanlar vardır. Bu ormanlara hafta içi giderseniz daha az kalabalık olur ve daha keyif verici bir zaman geçirmenizi sağlar.

İstanbul’un En Güzel Ormanları

Alemdağ Ormanı

Çekme köy tarafında bulunan Alemdağ Ormanı Anadolu yakasında bulunan en temiz ve güzel ormanların başında yer alıyor. Özellikle ormanda yer alan ağaçların sıra sıra dizilmiş mükemmel görüntüsü insana huzur vermeye yetiyor. Alemdağ ormanında yürüyüş yollarında hafta sonu güzel yürüyüşler yapabilirsiniz. Diğer birçok ormandaki gibi yolların asfalt olmaması yürüyüş için güzel bir orman olmasını sağlıyor.

Alemdağ Ormanı

Aydos Ormanı

Kartal’a bağlı olan ve kuzeyde kalan Aydos ormanı oldukça büyük ormanların başında geliyor. Yeşil alanın fazlalığı, sakin olması ve piknik alanlarının olması hafta sonu gidebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Aydos ormanın çevresinde birkaç orman daha yer alıyor. Alan olarak tüm ormanlar birleşmiş bir halde ve bu sayede ortaya büyük bir orman alnı çıkıyor.

Aydos Ormanı

Ayhan Şahenk Sevgi Ormanı

İstanbul Anadolu yakasının Karadeniz kıyısına yakın olan Ayhan Şahenk Sevgi ormanı 15 hektarlık bir alana sahip. Orman hem temizliği hem de insan girişimleri ile yapılmış olmasından dolayı hafta sonu gidilebilecek güzel seçenekler arasında yer alıyor.

Ayhan Şahenk Sevgi Ormanı

Belgrad Ormanları

İstanbul’un Avrupa yakasının en büyük ormanlarından olan ve Sarıyer tarafında bulunan Belgrad Ormanı hafta sonu pikniği için gidilebilecek güzel bir ormandır. Ormanın büyüklüğü, yürüyüş ve piknik alanlarının olması keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Belgrad Ormanları

Sevgililer Ormanı

Avrupa yakasında Eyüp ilçesine bağlı olan Sevgililer Ormanı içerisinde bulundurduğu göl, yemyeşil doğası ile genellikle çiftlerin uğradığı ormanlar arasında yer alıyor. Genellikle sessiz, sakin ve temiz bir orman alan Sevgililer ormanına gidip piknik yapıp doğanın enerjisini içinize çekebilirsiniz.

Sevgililer Ormanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.