2018 Yılının En Gözde Meslekleri 1

Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar neticesinde her geçen gün yeni mesleklere ihtiyaç duyuluyor. Son yılların gözde olan meslekleri belirlendi.

Meslek kavramı günden güne değişmektedir. Hayat standartları, yaşanılan dönemin gerektirdiği ihtiyaçlar ve sürekli durdurulamayan bir şekilde gelişen teknoloji nedeniyle her geçen gün yeni bir meslek gözde olmaktadır. Özellikle teknolojinin robotik alanda ilerlemesi iş gücü olan birçok mesleğin yavaş yavaş tarihten kalkmasına neden oluyor. Dünyanın teknoloji devlerinin geliştirdiği yeni fikirler ve uygulamaları birçok insanın işten çıkmasına neden oluyor. Durum böyle olunca ise kendimizi sürekli geliştirmek ve para kazanabilmek için yeni meslekler edinmek gerekiyor. Son Yılların En Gözde Meslekleri ve Maaşları;

Makine Öğrenim Mühendisi

Büyüme oranı ve her geçen gün artan açık pozisyon oranı ile şuan gözde olan meslekler arasında ilk sırada olan makine öğrenim mühendisliğinin yıllık maaşı ortalama olarak $136,241. Makine öğrenim mühendisliği bir bilgisayar bilimi olmakla birlikte veriyi sürekli iyileştirmek üzerinde çalışmaktadır.

Makine Öğrenim Mühendisi

Veri Bilimcisi

Yazılımın en önemli alanı veridir. Veri bilimciliği var olan veri mühendisliği mesleğine benzemektedir. Veri bilimcisi çalıştığı alanda uygulanan sürecin verilerini elde edip iyileştirmeye çalışmaktır. Veri bilimcilerinin yıllık maaş ortalaması ise $132,915 olmakla birlikte bu yıl oldukça boş pozisyon artışı izlenmektedir.

Veri Bilimcisi

Göz Doktoru

Klasik bir meslek olan göz doktorluğu bu yıl oldukça büyüdü. Türkiye’nin yaşlı nüfusunun artması, teknolojiye olan ilginin artması ve kullanılması göz sorunların ortaya çıkmasına neden olan ana sebeplerdendir. Durum böyle olunca göz doktorlarına rağbette doğal olarak arttı. Göz doktorlarının yıllık maaş ortalaması ise $131,692.

Göz Doktoru

Bilgisayar Vizyon Mühendisi

Bilgisayar ve yazılım hayatımızda sürekli olacak ana teknolojilerdir. Bu yüzden bu teknolojilerle ilgili mesleklere her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Göz sağlığını bozmadan görüntünün daha iyi olması videoların daha iyi izlenebilmesi için çalışan bilgisayar vizyon mühendisleri büyüme oranı oldukça yüksek bir meslektir. Yıllık maaş ortalaması ise $131,297.

Bilgisayar Vizyon Mühendisi

Satış Müdürü

Son zamanlarda gittikçe büyüyen satış meslekleri gözde meslekler arasında yer alıyor. İlanlara baktığınızda satış mühendisi, satış uzmanı, satış elemanı, satış müdürü başlıklı olanları mutlaka görürsünüz. Üreticiler ürünlerini daha iyi satabilmek ve pazarlamasını gerçekleştirebilmek için bu konuda tecrübeli kişilere ihtiyaç duyarlar. Müşteri odaklı çalışan satış müdürlerinin yıllık maaş ortalamaları ise $108,788 ve prim ödemesi alırlar.

Satış Müdürü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.